MMA

Velké překvapení v UFC. Edwards sestřelil Usmana a je novým šampionem

Velké překvapení v UFC. Edwards sestřelil Usmana a je novým šampionem
Nový šampion UFC ve veltrové váze Leon Edwards. Zdroj: Profimedia.cz

Nejprestižnější MMA organizace na světě má po třech letech nového šampiona ve velterové váze. A hodně překvapivého. Vládcem této kategorie se stal po vítězství nad Kamaruou Usmanem na turnaji UFC 278 Angličan Leon Edwards. Ten takřka deset let neporaženého protivníka srazil parádním kopem, který se hned zařadil mezi uchazeče v anketě o nejlepší KO roku.

Jeho nadvláda ve velterové váze trvala celých 1 267 dní, tedy téměř tři roky. Teď však nigerijský fighter Kamaru Usman prohrál. Na galavečeru UFC 278 se musel sklonit před Angličanem Leonem Edwardsem a zaznamenal porážku skoro po deseti letech. Při šesté obhajobě. 

Edwards ukázal sílu už v prvním kole, kdy dostal Nigerijce pod sebe. Pak ale Usman sebral síly a předvedl řadu parádních kopů a chvatů. Přesto se oba zápasníci rvali o vítězství až do pátého kola. 

Pouhých 56 vteřin před jeho koncem Angličan převedl drtivý kop na hlavu a sundal soupeře nekompromisním KO. Nigerijský zápasník zůstal ležet a skoro minutu se sbíral ze země, aby poté přijal porážku.

Edwards se po velkém úspěchu a překvapení nechal slyšet, že zdaleka nepředvedl to nejlepší. "Nebyl to můj nejlepší výkon a necítil jsem se sám sebou. Mám pocit, že mohu nabídnout mnohem víc," uvedl podle NY Post

Související obsah

​Poražený Usman přiznal, že ho prohra nakopne. "Šampioni to občas zkazí. Ale my se od toho odrazíme a přijdeme s pomstou," napsal na svém twitteru.

Takhle zápasil v KSW Dominik Humburger:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události