Fotbal

Sparta přišla o klíčového beka. Dávid Hancko míří do Nizozemska

Sparta přišla o klíčového beka. Dávid Hancko míří do Nizozemska
Dávid Hancko se raduje | Zdroj: 'Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalová Sparta se očekávaně loučí se svým obranným klenotem. Slovenský reprezentant Dávid Hancko, který letos při zranění Ladislava Krejčího plnil funkci kapitána, odchází do týmu finalisty prvního ročníku Evropské konferenční ligy – do rotterdamského Feyenoordu.

To, o čem se spekulovalo v posledních týdnech, se nyní stalo realitou. Slovenský reprezentační obránce Dávid Hancko odchází z pražské Sparty a nově bude oblékat červenobílý dres Feyenoordu. Zahraje si tak v týmu, který v minulém roce dvakrát porazil Slavii. V Rotterdamu bude nosit číslo 33, takže stejné jako na Letné. 

Za Spartu debutoval v roce 2019 na půdě Mladé Boleslavi, kde hned skóroval. Celkem za Letenské odehrál 102 utkání a vstřelil na obránce luxusních 20 branek. Týmu v roce 2020 dopomohl k zisku českého poháru. Další starty bude sbírat v prestižní Eredivisii. 

Související obsah

"Zájem trval již delší dobu, takže jsem rád, že se kluby domluvily. Jsem přesvědčen, že nastal čas, abych tento krok směrem dopředu udělal," řekl Hancko pro klubový web nizozemského giganta. Smlouvu v Rotterdamu podepsal do roku 2026. 

Podle webu transfermarkt.com získá Sparta za jeho přestup celkem 6 milionů eur (necelých 150 milionů korun). Jeho tržní hodnota byla přitom o milion a půl eur nižší. Samotný fotbalista se vyjádřil i na svém oficiálním instagramovém účtu, kde poděkoval všem ve Spartě.

"Velmi těžko se mi hledají slova, protože to bylo nejtěžší rozhodnutí v mé kariéře, ale nastal čas se posunout. A vím, že bez mých spoluhráčů, trenérů, fanoušků a všech lidí ve Spartě by nebylo možné, aby se toto stalo, a proto vám chci všem poděkovat za vše, co jste pro mě udělali! Stal jsem se tu lepším fotbalistou, ale myslím si, že i člověkem. Sparta mi navždy přirostla k srdci a budu nadále jejím největším fanouškem a přeji jí jen to nejlepší. Děkuji za všechno a věřím, že naše cesty se ještě někdy potkají."

Jednou z náhrad za Dávida Hancka je bývalý královéhradecký obránce Jan Mejdr:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události