Další sporty

Hrát se mnou je jako hrát s Djokovičem, míní snookerová legenda O'Sullivan

Hrát se mnou je jako hrát s Djokovičem, míní snookerová legenda O'Sullivan
Hráč snookeru Ronnie O’Sullivan | Zdroj: Profimedia.cz/Taka G Wu/Alamy Live News

Nejlepší snookerový hráč světa Ronnie O'Sullivan se v podcastu The Breakdown přirovnal k tenistovi Novaku Djokovičovi, se kterým našel spoustu podobností. Oba prý dokáží udržet maximální výkonnost po celou kariéru i v průběhu celého zápasu a je velmi těžké je porazit, i když proti nim vedete.

Sedminásobný mistr světa byl hostem podcastu The Breakdown, kde se rozpovídal o tom, v čem si jsou podobní s jednadvacetinásobným grandslamovým šampionem Novakem Djokovičem. Soupeři se podle 46letého O'Sullivana cítí naprosto stejně, když nastupují právě proti němu nebo slavnému srbskému tenistovi.

"Soupeř může uhrát frame, dva, tři nebo já nevím kolik, ale postupně se vždycky rozpadne. Ne vlastní vinou, ale naší hrou. Fyzicky a psychicky půjde soupeř vždycky dolů. Nakonec se jim to všechno vždycky rozpadne. Víte, co tím myslím? Vždycky si řeknu: 'ty to takhle dál nevydržíš, já ano'," prozradil vítěz 39 bodovaných turnajů.

"Může to být 4:4, ale já vím, že odskočím do vedení 12:4. Prostě si říkám, že budu takhle hrát pořád. Myslím si, že když se dostanu do té rychlosti a zóny, tak jsem opravdu silný. Soupeři se nedokáží udržet na vrcholu delší dobu a já je dokážu odtrhnout," pokračovala světová snookerová jednička.

Související obsah

​"Po většinu času hraju na poměrně vysoké úrovni. Je to ale docela obtížné. Je to opravdu jako hrát s Djokovičem. Můžete vyhrát první set 6:4 a musíte do toho dát všechno. Pak se ale do vás Djokovič pustí a vy si jen říkáte, že s tímhle chlapíkem si neporadíte," ví sedminásobný mistr světa O'Sullivan.

"Je to mezi námi opravdu trošku podobné. Soupeři ví, že vás nějak dostali, ale stejně víte, co přijde, a tím procesem si musíte projít. Nemůžete si příliš věřit a být nafoukaný. Jak už jsem říkal, musíte si tím projít," uzavřel hráč s přezdívkou The Rocket.

​Snooker hraje i berzuký Pákistánec, který sní i o reprezentaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události