Fotbal

Jediná cesta je tvrdá práce, říká Bednář na kritiku Kladivářů. Coufal se mu nelíbí

Jediná cesta je tvrdá práce, říká Bednář na kritiku Kladivářů. Coufal se mu nelíbí
Obránce Vladimír Coufal | Zdroj: profimedia.cz

Tři zápasy v Premier League a tři prohry, navíc skóre 0:5. Úvod West Hamu v anglické lize zatím není vůbec ideální a rostoucí kritika se snáší i na české hráče Vladimíra Coufala a Tomáše Součka. V nelibosti je také Leverkusen, kde zase hrají Patrik Schick a Adam Hložek. Jak situaci kolem českých fotbalistů vidí Roman Bednář, a může to ohrozit i výkony reprezentace?

West Ham vstoupil do Premier League celkem očekávanou prohrou s Manchesterem City, nicméně pak přišla ztráta na půdě nováčka z Nottinghamu a o víkendu tým českých reprezentantů padl se skvěle hrajícím Brightonem, který na London Stadium vyhrál 2:0. 

Kladiváři se tak po třech zápasech ocitli pod velkou kritikou fanoušků. A negativní názory se týkají i českého dua, zejména pak obránce Vladimíra Coufala. "Nechci to házet jenom na naše kluky, ale je pravda, že West Ham nevstoupil do Premier League dobře. Souček si podle mě odehraje svoje, ale nedává góly, takže nemá u fanoušků plusové body. Vladimír Coufal se mi v posledních zápasech taky nelíbil. U něj je ta kritika asi oprávněná," říká bývalý fotbalista Roman Bednář. 

Expert Nova Sport, jenž si v Premier League zahrál za West Bromwich, se pak také pozastavil nad Tomášem Součkem. "Je pravda, že Tomáš Souček měl tu úvodní sezonu gólově nadstandardní. Fanoušci jsou tak teď možná trošku namlsaní a očekávají, že bude dávat z pozice defenzivního záložníka stejný počet gólů každý rok," hodnotí českého reprezentanta. 

Související obsah

​Podle Romana Bednáře je pak cesta z krize West Hamu jednoduchá. "Jediná šance, jak z toho ven, je tvrdá práce. Nekoukat kolem sebe a makat," dodává bývalý útočník, jenž se vyjádřil také na adresu špatně hrajícího Leverkusenu, který má stejně jako londýnský celek v kádru dva české hráče, tedy Patrika Schicka a Adama Hložka.  

"U Leverkusenu vidím, že ofenziva hraje dobře a začne se podle mě brzy prosazovat, ale nelíbí se mi defenziva, ta podle mě vůbec nefunguje. V tomhle případě bych to na české hráče rozhodně neshazoval, oba jsou výborní a určitě to zlomí," zamýšlí se Bednář nad výkony Bayeru, který do Bundesligy vstoupil třemi porážky a se skóre 1:6. 

Související obsah

​​Náročné chvíle tak prožívá i nová akvizice Leverkusenu Adam Hložek. "U Adama je to složité. Je pravda, že ze Sparty neodcházel v úplně dobrém rozpoložení. Zrovna u Adama, tím, že je to mladý kluk a je to jeho první zahraniční angažmá, tak bych mu dal více prostoru pro adaptaci," hodnotí 20letého českého reprezentanta. 

Právě reprezentace odehraje na konci září dva těžké zápasy v Lize národů proti Portugalsku a Švýcarsku, je tak otázka, zdali nemůžou špatné klubové výkony ovlivnit i výkony českých fotbalistů. "Jet na reprezentační sraz ve chvíli, kdy se na klubové úrovni daří a jste v nějaké fazoně, je samozřejmě lepší. Ale na druhou stranu je to něco nového a dává to klukům šanci naskočit a chytit se někde jinde," vysvětluje Roman Bednář.

 Podívejte se na sestřih posledního zápasu Leverkusenu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události