Fotbal

Třetí poločas: Straka o Schickovi, Hadamczik o českých juniorech na MS

V pondělí nastal čas dalšího dílu magazínu Třetí poločas. Tentokrát byl hostem trenér a expert Nova Sport František Straka, který okomentoval výkony Patrika Schicka a Leverkusenu. Druhým hostem byl prezident Českého hokeje Alois Hadamczik, jenž se vrátil k výkonům české juniorské reprezentace na mistrovství světa.

Straka: Leverkusen není jen o Schickovi

Bayer neprožívá vůbec povedený vstup do nové ligové sezony. Po třech zápasech má 0 bodů, skóre 1:6 a tým je na předposledním místě. "Tipoval bych Leverkusen do prvních příček, ale momentálně to vypadá úplně jinak. Nedaří se celému týmu. První varování přišlo v DFB Pokalu, kde Leverkusen dostal čtyři góly a ukázalo se, že obrana Leverkusenu je průchodná," prozradil v úvodu Straka.

"Hlavně tam není herní pohoda a pravděpodobně na nich teď bude deka. Nejsou tam takové šance jako v loňském roce. Není to o Patriku Schickovi, je to o všech. On nedostává takový servis jako loni," pokračoval expert Nova Sport na německý fotbal.

Související obsah

​Podle něj bylo jasné, že si soupeři dají na Schicka daleko větší pozor než v v uplynulé sezoně. "Bylo jasné, že média vás začnou vnímat jinak. Vždyť jste druhým nejlepším střelcem Bundesligy po Lewandowském. I soupeři se na vás připraví jinak. Dneska má Schick kolem sebe dva až tři hráče," dodal Straka.

Na kompletní rozhovor s Františkem Strakou se podívejte zde:

Hadamczik: ​Hra "dvacítek" byla uspokojivá

V neděli skončilo juniorské mistrovství světa v ledním hokeji, kde čeští hráči nakonec skončili na čtvrtém místě a na medaili čekají už dlouhých 17 let. Jak viděl turnaj prezident Českého hokeje Alois Hadamczik? "To umístění bych tak nebral. Chyběl jeden z hlavních soupeřů, kterým je Rusko. Samotná hra mě ale uspokojila, protože za poslední roky jsme takto nehráli. Myslím, že za to mohou hlavně trenéři. Bylo vidět nasazení hráčů, vůle a nechyběli nám rozdíloví hráči," přidal svůj pohled bývalý trenér.

Související obsah

​"Když vynecháme Lotyšsko, tak hra s ostatními soupeři byla dobrá. Byl to ale takový letní turnaj, kde většina hráčů nebyla rozehraná. Navíc trenéři vzali hodně mladých hráčů a končí asi pouze čtyři. Pro mladé kluky to byla velká zkušenost do budoucna," ví 70letý funkcionář.

Podívejte se na kompletní rozhovor s Aloisem Hadamczikem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události