Tenis

Fruhvirtová a Nosková jdou v kvalifikaci US Open dál. Z žen končí pouze Malečková

Fruhvirtová a Nosková jdou v kvalifikaci US Open dál. Z žen končí pouze Malečková
Linda Fruhvirtová | Zdroj: TV Nova

Hned tři české tenistky se v úterý představily v rámci 1. kola kvalifikace o US Open. Postup dál slaví Linda Fruhvirtová a Linda Nosková, které shodně zvítězily 2:0 na sety. Z českých žen vypadla pouze Jesika Malečková. Z dvojice mužů slaví postup Dalibor Svrčina, naopak Jonáš Forejtek po třísetové bitvě končí.

Linda Fruhvirtová nastoupila proti Švýcarce Yleně In-Albonové. V první sadě rozhodoval pouze jeden jediný brejk, který získala sedmnáctiletá Češka ve čtvrté hře, po které odskočila do vedení 3:1. Následně si už zbytek svých podání udržela a vyhrála první set 6:3.

Druhý set začala Fruhvirtová výtečně, když hned v prvním gemu svou soupeřku opět brejkla. Jenže třiadvacetiletá Švýcarka dokázala srovnat krok. Nicméně po srovnání stavu na 2:2  přišel další úspěch Fruhvirtové na returnu a vše dorazila brejkem za stavu 5:3. Po výhře 6:3 a 6:3 je ve 2. kole kvalifikace o US Open, ve kterém se střetne s Carolinou Alvesovou.

Z postupu se raduje také Linda Nosková. Na ni čekala Polka Katarzyna Kawaová. První set byl jasně v režii české hráčky, která ho získala poměrem 6:1. V tom druhém si obě tenistky dvakrát vzaly podání a šlo se až do zkrácené hry. Tu jednoznačně ovládla Nosková poměrem 7:2 a také si zajistila účast ve 2. kvalifikačním kole. V tom na ni čeká Kanaďanka Eugenie Bouchardová.

Související obsah

​Jedinou Češkou, která vypadla hned na úvod kvalifikačních bojů, je Jesika Malečková. Ta nestačila na Ukrajinku Katerynu Baindlovou. V první sadě své soupeřce Malečková dvakrát vzala podání, ale celkem třikrát o něj přišla a prohrála 4:6. Ve druhém setu tahala osmadvacetiletá Češka za kratší konec a byla o brejk pozadu. Nakonec opět padla 4:6.

Po českých ženách se dostali na řadu i muži a jako první hrál o postup Jonáš Forejtek. Proti Riccardu Bonadiovi ztratil hned úvodní hru na servisu a set prohrál 4:6, ve druhém ale zabral a první brejk získal za stavu 5:4, čímž si vynutil rozhodující sadu. V ní už byl Ital na servisu neomylný, a naopak Forejtkovi dvakrát podání vzal, což znamená konec pro 21letého Čecha na US Open.

Následně hrál o postup i Dalibor Svrčina. 19letý mladík ale do zápasu s Francouzem Lokolim nevstoupil dobře, udržel pouze svůj první servis a úvodní sadu prohrál 1:6. Jenže následně 218. hráč žebříčku zabral a ve druhé sadě to bylo jako na houpačce. Svrčina vyhrál první dva gemy, na což soupeř odpověděl třemi hrami v řadě včetně dvou brejků, Svrčina ovšem kontroval brejkem na 3:3 a poté za stavu 5:4 získal vítězný brejk. Třetí set už byl čistě v režii českého mladíka. Soupeře pustil jen k jednomu brejkbolu, který odvrátil, sám Lokolimu dvakrát vzal servis a po výhře 1:6, 6:4 a 6:2 ho čeká druhé kolo kvalifikace. V něm narazí na Rakušana Dennise Novaka.

Ve hře o US Open budou ještě v prvním kole bojovat Zdeněk Kolář, Tomáš Macháč a Sára Bejlek. Koláře s Macháčem čeká vzájemný souboj, takže jistě postoupí jen jeden z nich. Na teprve 16letou Češku čeká bývalá světová desítka Kristina Mladenovičová.

Výsledky 1. kola kvalifikace US Open:

J. Malečková – K. Baindlová 4:6, 4:6
L. Fruhvirtová – Y. In-Albonová 6:3, 6:3
L. Nosková – K. Kawaová 6:1, 7:6(2)

J. Forejtek – R. Bonadio 4:6, 6:4, 3:6
D. Svrčina – L. Lokoli 1:6, 6:4, 6:2

Barbora Krejčíková postoupila na generálce na US Open do 2. kola:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události