Tenis

Krejčíkové se změnila soupeřka, s domácí hráčkou poté ale zametla

Před posledním grandslamem roku se české tenistky snaží vylepšit svou formu na menších turnajích WTA. Česká trojka Barbora Krejčíková se v Clevelandu měla utkat s Ruskou Potapovovou, ale ta odstoupila, a tak šla vítězka French Open na domácí hráčku, kterou porazila ve dvou setech.

Česká tenistka Barbora Krejčíková nemá v posledních měsících ideální formu, tudíž se každá výhra počítá. Rodačka z Ivančic se měla potkat s Ruskou Potapovovou, ale ta z turnaje odstoupila, a tak šla grandslamová šampionka na domácí Di Lorenzovou, která se hrbí ve druhé polovině třetí stovky světového žebříčku. 

Krejčíková roli favoritky na startu nepotvrzovala. Hned při svém prvním podání neuhrála jediný míč a přišla o servis. Následně ale zvládla čtyři gemy v řadě a nakonec úvodní sadu ovládla celkem jasně v poměru 6:3. Hotovo bylo za 36 minut. 

Druhý set trval sice o osm minut déle, ale skončil již jednoznačněji. Olympijská vítězka si udržela své podání a nakonec porazila domácí hráčku 6:1 a před blížícím se US Open si zahraje v Clevelandu druhé kolo prestižního WTA turnaje. Tam Krejčíkovou čeká taktéž Američanka, nyní známější Peraová.

Související obsah

​WTA Cleveland, 1. kolo: 

Barbora Krejčíková – Francesca Di Lorenzová 6:3, 6:1
Čas utkání: 1:20

V minulém týdnu došla do finále WTA turnaje Kvitová, ale ta nakonec padla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události