Tenis

Český souboj v kvalifikaci US Open opanoval Macháč, postoupila i Bejlek

Český souboj v kvalifikaci US Open opanoval Macháč, postoupila i Bejlek
Český tenista Tomáš Macháč | Zdroj: Profimedia

Čtyři čeští tenisté vstoupili do prvního kola kvalifikace letošního US Open a dva z nich se mohli radovat z vítězství. Dalibor Svrčina porazil ve třech setech Francouze Laurenta Lokoliho, Tomáš Macháč pak triumfoval v bitvě proti krajanovi Zdeňku Kolářovi. Kdo naopak neuspěl, byl Jonáš Forejtek, jenž nestačil na Itala Bonadia. Velké překvapení způsobila teprve šestnáctiletá Sára Bejlek, která přetlačila ve třech setech Kristinu Mladenovičovou.

Středeční program US Open nabídl několik zápasů prvního kola kvalifikace, do které zasáhli čtyři čeští tenisté. Nejprve se objevil na kurtu jednadvacetiletý Jonáš Forejtek, který se utkal s Riccardem Bonadiem. První sadu mladý Čech sice prohrál, následně ale vyrovnal a duel dospěl do třetí sady. V ní si sice vypracoval několik brejkbolů, neproměnil ale ani jeden a nakonec padl 3:6 a celkově 1:2. 

České tenisové fanoušky poté potěšil Dalibor Svrčina, jenž si ve třech setech poradil s Francouzem Laurentem Lokolim. Úvodní sadu sice ztratil 1:6, a vypadalo to s ním bledě, ale poté se vzepjal a dvěma vyhranými sety (6:4 a 6:2) vývoj zápasu zcela otočil a mohl se radovat z triumfu 2:1.

Duel mezi dvěma Čechy Tomášem Macháčem a Zdeňkem Kolářem vyzněl v první sadě pro Macháče, který zvítězil 7:5. Výsledek byl až do stavu 5:5 vyrovnaný, pak však Kolář zahrál do sítě a Macháč se dostal do vedení 6:5. Následně vzal soupeři podání a po dalším úderu, který Kolář napálil do sítě, se radoval ze zisku první sady.

Související obsah

​Ve druhém setu se oba hráči tahali o každý gem a míček, navrch ale měl nakonec Kolář, který vyrovnal po vítězství 6:4 na 1:1. O vítězi tak musela rozhodnout třetí sada. V ní Kolář vzdoroval jen do třetího gemu. Od stavu 1:1 už nedokázal získat ani jednu hru a z postupu se tak radoval Tomáš Macháč, jenž vyhrál 6:1 a celý zápas 2:1 na sety. 

Mezi ženami nastoupila na dvorec talentovaná Sára Bejlek, která se střetla s Kristinou Mladenovičovou. A po třísetové bitvě věhlasnou soupeřku překvapivě vyřadila. Triumfovala po setech 6:4, 1:6 a 6:4.

Výsledky kvalifikačních zápasů na US Open:

J. Forejtek – R. Bonadio 1:2 (4:6, 6:4, 3:6)

D. Svrčina – L. Lokoli 2:1 (1:6, 6:4, 6:1)

Z. Kolář – T. Macháč 1:2 (5:7, 6:4, 1:6)

K. Mladenovičová – S. Bejlek 1:2 (4:6, 6:1, 4:6)

Takhle Tomáš Macháč dohrál na letošním Australian Open:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události