Liga mistrů zná všechny účastníky. Dinamo, Kodaň a Rangers slaví postup

Fotbalisté Dinama Záhřeb, FC Kodaň a Rangers si zajistili v odvetných utkáních 4. předkola Ligy mistrů účast v základních skupinách. Dinamo v prodloužení přetlačilo norský celek Bodo/Glimt, Kodaň remizovala s Trabzonsporem a po úvodní výhře rovněž oslavila postup. Radují se i fanoušci Rangers, jejich tým totiž vyřadil Eindhoven.

Dinamo Záhřeb sice v prvním duelu 4. předkola prohrálo na půdě norského soupeře 0:1, už od začátku odvetné bitvy si šlo za postupem. Ve 4. minutě se proháčkoval kolem protihráčů Oršič a ranou z ostrého úhlu otevřel skóre.

Bodo mělo namále i po půlhodině hry, kdy nebezpečně pálil Ademi. Jeho pokus ale orazítkoval jen břevno. Ve 35. minutě už se ale domácí mohli podruhé radovat. Bruno Petkovič vystřihl ve vápně parádní nůžky a nádhernou ranou překonal Haikina. V 70. minutě hráči Bodo/Glimt po brance Gronbaeka snížili a vyrovnali průběžný stav dvojzápasu.

V prodloužení Dinamo zvýšilo náskok, když se trefil Drmič. Následně ještě přesně zacílil Bočkaj a Záhřeb po triumfu 4:1 mohl slavit.

Sestřih zápasu PSV Eindhoven vs. Rangers FC:

​V zápase mezi Eindhovenem a Rangers čekali fanoušci na první gól až do 60. minuty, kdy se prosadili hosté. Po špatné rozehrávce PSV balon vybojoval Tillman, naběhl s ním do vápna a naservíroval ho Čolakovi před odkrytou bránu. Ten se nezmýlil a poslal Skoty do vedení. Skóre se do konce zápasu už nezměnilo a Rangers si po remíze 2:2 a výhře 1:0 zajistili účast v základní skupině Champions League. A to po dlouhých 12 letech.

​Trabzonspor nedokázal na domácím hřišti vsítit Kodani ani jednu branku, Kodaň se také gólově odmlčela a po remíze 0:0 a vítězství z prvního utkání oslavila postup.

Výsledky odvetných zápasů 4. předkola Ligy mistrů:

GNK Dinamo Záhřeb – FK Bodo/Glimt   4:1 (2:0)  první zápas 0:1 - postupuje GNK Dinamo Záhřeb
Branky: 4. Oršič, 35. Petkovič, 117. Drmič, 120. Bočkaj – 70. Gronbaek

Trabzonspor AS – FC Kodaň 0:0 (0:0) první zápas 1:2 – postupuje FC Kodaň

PSV Eindhoven – Rangers FC 0:1 (0:0) – první zápas 2:2 – postupují Rangers FC
Branky: 60. Čolak