Fotbal

Coufal utrpěl otřes mozku. Do odvetného utkání EKL nezasáhne

Coufal utrpěl otřes mozku. Do odvetného utkání EKL nezasáhne
Vladimír Coufal | Zdroj: Profimedia

Český fotbalista Vladimír Coufal nenastoupí ve čtvrtek do odvetného utkání předkola Evropské konferenční ligy proti dánskému Viborgu. Důvodem je otřes mozku, který utrpěl v posledním ligovém zápase s Brightonem, jenž se hrál v neděli. Zdravotně je už sice v pořádku, ale podle protokolů o otřesu mozku nesmí hrát.

K osudnému střetu došlo v 72. minutě utkání proti Brightonu. Český reprezentační obránce se srazil s Pervisem Estupiňánem a zůstal ležet na zemi. Po lékařském ošetření nebyl schopen pokračovat v zápase, a tak jej vystřídal Benjamin Johnson.

Po utkání se zjistilo, že utrpěl lehký otřes mozku. Nejednalo se ale o nic vážného. Sám hráč se cítí připraven nastoupit už do čtvrtečního zápasu, ale není to možné. Podle pravidel musí dodržet povinnou pětidenní pauzu. To znamená, že znovu se bude moci zapojit do soutěžního zápasu v neděli proti Aston Ville. 

Související obsah

​Ani to ale není jisté, protože právě Coufal je za své poslední výkony v dresu Kladivářů kritizovaný. Opírají se do něj na sociálních sítích i vlastní fanoušci, kteří by radši na jeho pozici viděli Harrisona Ashbyho. S tím souhlasí i bývalý fotbalista Roman Bednář, který v Premier League odehrál ve své kariéře 30 zápasů a Championship přidal dalších 70. "Vladimír Coufal se mi v posledních zápasech nelíbil. U něj je ta kritika asi oprávněná," řekl expert Nova Sport na anglický fotbal. 

Z formy je ale nejen Coufal, ale také celý West Ham. Londýnský klub zažívá velmi špatný vstup do sezony, kdy prohrál všechny tři ligové zápasy, ve kterých nevstřelil ani jeden gól. S nula body na kontě a skóre 0:5 se tak krčí na posledním místě Premier League. 

V Anglii se už naplno rozjel Carabao Cup. Aston Villa splnila roli favorita proti Boltonu: 

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události