Tenis

Šílená sázka. Trenér si nechal vytetovat jméno své svěřenkyně. Kvůli Wimbledonu

Šílená sázka. Trenér si nechal vytetovat jméno své svěřenkyně. Kvůli Wimbledonu
Jelena Rybakinová se stala vítězkou letošního Wimbledonu. | Zdroj: Profimedia.cz

Ta sázka se datuje od února 2020, kdy tenistka Jelena Rybakinová začala stoupat žebříčkem WTA. Tehdy se totiž vsadila se svým trenérem Stefanem Vukovem, že vyhraje Wimbledon. Pokud by se jí to podařilo, musel by si její kouč nechat vytetovat její jméno. A to se také stalo. Jen o dva roky později. Ruska, která reprezentuje Kazachstán, totiž Wimbledon opravdu ovládla. A Vukovovu paži teď zdobí jméno jeho svěřenkyně a datum finále.

Před dvěma lety uzavřela ruská tenistka Jelena Rybakinová se svým koučem sázku. Tehdy se totiž nastartovala k vynikajícím výkonům a její trenér ji chtěl ještě více namotivovat. Proto své svěřenkyni slíbil, že pokud někdy vyhraje Wimbledon, nechá si vytetovat její jméno. 

Podmínky pro dnes třiadvacetiletou hráčku ale nebyly po uzavření sázky v roce 2020 vůbec přívětivé. Přišla totiž pandemie covidu-19, kvůli níž se zrušila řada turnajů. Nakonec se jí velká věc přesto podařila. A to na letošním Wimbledonu. Ve finále srazila Ons Jabeurovou a mohla slavit. Vukov naopak musel splnit, co řekl. 

"Před finále mi řekl, že to udělá. Tak to udělal. Pro mě je to pořád šílené, nemůžu tomu uvěřit. Ale je to tak, jak to je. Měli jsme sázku," smála se svému kouči Rybakinová podle listu The Guardian. Ten totiž udělal, co slíbil. V tatérském studiu si nechal na pravou paži vytetovat Rybakinové jméno a datum finálového utkání. 

Po triumfu měla řadu povinností, musela se ale také vyrovnat s kritikou. I když už čtyři roky reprezentuje Kazachstán, je původem Ruska. Pro změnu občanství se kdysi rozhodla kvůli finanční podpoře od státu a ve chvíli, kdy dostali ruští a běloruští tenisté zákaz ve Wimbledonu hrát kvůli válce na Ukrajině, vyrojila se kvůli její přítomnosti spousta negativních reakcí. 

Ty se ale hráčka snažila nevnímat a soustředila se na to, aby dosáhla další mety – světové top desítky. Od slavného grandslamového vítězství se jí ale moc nedařilo. V San José padla s Darjou Kasatkinovou, a dokonce od soupeřky dostala kanára. V Cincinnati pak došla do čtvrtfinále. Uškodil jí také fakt, že se za Wimbledon nerozdávaly body, kvůli tomu se dokonce propadla žebříčkem. Aktuálně zaujímá 25. místo, ale chce rozhodně výš. Pomoct jí k tomu má i blížící se US Open.

Související obsah

​"Cílem je vyhrát mnohem více grandslamů. Pro letošní rok bylo mým cílem dostat se do top 10. A cíl je stále stejný, protože jsem se v žebříčku neposunula. US Open je jen poslední grandslam tohoto roku, pokusím se dostat co nejdál," uvedla, že s ní soupeřky musí počítat.

Na US Open se chystá i Petra Kvitová, která v Cincinnati došla do finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události