Neuvěřitelný Vaclík! Chytil tři penalty a zařídil Olympiakosu postup do EL

Tomáš Vaclík likviduje penaltu | Zdroj: Profimedia

Chtěli do Ligy mistrů, která jim nevyšla. Nakonec jsou fotbalisté Olympiakosu rádi za Evropskou ligu, kterou jim vychytal Tomáš Vaclík. Odveta posledního předkola s Apollonem Limassol došla až do penaltového rozstřelu, ve kterém český gólman vychytal hned tři střelce.

První zápas na hřišti kyperského Apollonu skončil nerozhodně 1:1. V odvetě se Olympiakos dostal do vedení už ve druhé minutě zásluhou Georgiose Masourase. Jenže v devadesáté minutě přišlo vyrovnání Ioannise Pittase. Šlo se tak do prodloužení, kde gól nepadl, a rozhodnout tak musely penalty.

Jako první šel na řadu domácí M'Vila a proměnil. Poté se k penaltovému puntíku postavil hostující Kyriakou, který poslal míč nalevo ze svého pohledu, ale Vaclík vystihl směr a střelu vyrazil. Následně uspěl i další střelec Olympiakosu a prosadil se i hráč Apollonu.

Po dvou sériích tak domácí vedli 2:1. Následně skóroval Pipa a o pár sekund později opět přišla Vaclíkova chvíle. Ongenda poslal penaltu do podobného místa jako Kyriakou a bývalý gólman pražské Sparty se vyznamenal podruhé.

​Definitivně rozhodnout mohl domácí Randjelovič, ale neproměnil. Ke čtvrté penaltě Apollonu se postavil El Hadji Ba, i on ji kopl ze svého pohledu k levé tyči, a Vaclík opět zazářil. Ihned poté zvedl ruce k nebi a následně se ztratil pod těly svých slavících spoluhráčů.

"Ahoj fanoušci Olympiakosu. Mockrát děkujeme za podporu. Sehráli jste důležitou roli při našem postupovém zápase. Všichni budeme sledovat los Evropské ligy a uvidíme, jaký bude výsledek. Hezký večer," řekl Vaclík v pozápasovém videu, které řecký klub zveřejnil na svém twitterovém účtu.

Své soupeře v základní skupině Evropské ligy se fotbalisté Olympiakosu dozví v pátek ve 13 hodin, nasazení jsou v prvním koši.

Dokonce Ligu mistrů budou hrát fotbalisté Plzně, kteří zvládli domácí odvetu s Karabachem: