Český reprezentační záložník oficiálně změnil působiště a stal se tak novou posilou italské Fiorentiny. Půjde o jeho čtvrté působení na Apeninském poloostrově, zároveň si zahraje nejspíše za zatím nejlepší tým v Serii A. Klub z Florencie jej již představil v novém dresu.
Antonín Barák byl klíčovým mužem v poslední sezoně v sestavě Verony, ale po úspěšném ročníku se nakonec rozhodl pro změnu adresy. Příbramský rodák dorazil luxusní dodávkou do sídla klubu, kde se již fotil s fanouškem. Na sobě měl navíc dres nového zaměstnavatele, od přestupu jej dělí pouze zdravotní prohlídka.
Někdejší hráč Udinese, Lecce či pražské Slavie by měl do Florencie zamířit na roční hostování s opcí na přestup. Pro Veronu tak jde o druhou velkou ztrátu během pár dní. Nedávno odešel totiž do Neapole nejlepší týmový střelec minulé sezony Giovanni Simeone.
Barak è a Firenze 👌#ForzaViola #Fiorentina #ACFFiorentina pic.twitter.com/KJIyLSgiA6
— ACF Fiorentina (@acffiorentina) August 26, 2022
#Barak è arrivato a Firenze per le visite mediche con la #Fiorentina pic.twitter.com/ExoT6tST8H
— PentasportRadioBruno (@ilPentasport) August 26, 2022
V posledním kole Antonín Barák chyběl v základní sestavě své Verony v utkání proti Boloně, a to právě kvůli finalizaci svého přestupu do Fiorentiny. V minulém ročníku nastřílel mistr české ligy celkem jedenáct branek a přidal tři asistence.
V poslední sezoně se mu dokonce povedlo zkompletovat hattrick, zvládl to v zápase se Sassuolem. Celkem v italské Serii A vstřelil 27 branek a přidal dalších 11 asistencí. Dříve hrával za Lecce, Udinese, Slavii či Příbram.
Přestupu Antonína Baráka jsme se věnovali i ve Sportovních novinách: