Fotbal

Hezký cvičný los. V kolik je ten skutečný? Slávisté reagují na skupinu v EKL

Hezký cvičný los. V kolik je ten skutečný? Slávisté reagují na skupinu v EKL
Fanoušci fotbalové Slavie na tribunách v Edenu. | Zdroj: Profimedia.cz

Kluž, Sivasspor a Ballkani. Takové soupeře vyfasovala v základní skupině Evropské konferenční ligy pražská Slavia, která tak v evropských pohárech zavítá do Rumunska, Turecka a Kosova. Slávističtí fanoušci jsou z losu rozpačití. Na jednu stranu sice doufají, že přes takové protivníky bude jednodušší postoupit, z pohledu atraktivity ale moc spokojení nejsou. "Balkán Cup," popisují složení své skupiny. "Ještěže se nechodí na soupeře, ale na Slavii," nechal se slyšet jeden z příznivců.

"S pokorou si vážím, že hrajeme na podzim evropské poháry. V mých očích se los vůbec nepovedl a jsem obrovsky zklamaný...," tak vystihl pocity slávistů po losu základních skupin Evropské konferenční ligy jeden z fanoušků na sociálních sítích. Vicemistr z uplynulé sezony mohl hrát třeba s Nice, Fiorentinou nebo Anderlechtem, místo toho vyrazí do Turecka, Rumunska a Kosova. 

"Naprosto příšerný los, horší to snad být ani nemohlo," vyjádřil se další ze sešívaných příznivců. Objevila se ale i řada vtipných komentářů. "Je nějaká zvýhodněná jízdenka na cestu východní Evropou? Asi se bude hodit," zajímal se jiný slávista, který vtipně narážel na fakt, odkud soupeři Slavie jsou. 

"Mistr Rumunska, vítěz tureckého poháru a mistr Kosova. Takže máme v tabulce více mistrů než Plzeň...," poznamenal humorně další fanoušek červenobílých a poukázal na to, že Plzeň sice má v Lize mistrů věhlasnější soupeře, ale méně šampionů ligy. 

https://twitter.com/FaIillo/status/1563151246927704065

"Hezký cvičný los… Ten skutečný začíná v kolik?" ptal se vtipně jeden z uživatelů na twitteru. "Co jsme komu udělali?" dotazoval se nad neatraktivní skupinou další. "To je snad za trest, je to peklo," nebrali si někteří servítky. "Asi to šlo i líp, ale aspoň nemáme tak zoufalou skupinu jak Sparta," rýpl si fanoušek Jan do odvěkého rivala.

Související obsah

Většina fanoušků se ale shodla na tom, že skupina je hratelná a Slavia by z ní měla postoupit. "Nic jiného než postup nepřipadá v úvahu. Jeden atraktivní soupeř by tam slušel, ale zase pro postup lepší než ta loňská skupina smrti," nechal se slyšet slávista Michal. "Balkán Cup. Skupina, ze které bude potřeba vybojovat body do koeficientu," zmínil jeden z příznivců v komentáři na facebooku, že by slávisté mohli získat důležité body. 

Fotbalová Slavia představila dresy ke 130. výročí založení klubu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události