Liverpool nasázel nováčkovi devět gólů, Haaland hattrickem zařídil výhru

Erling Haaland slaví jednu ze svých branek v utkání proti Crystal Palace | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový Liverpool v prvních třech kolech nevyhrál, a tak si chtěl spravit chuť. Proti Bournemouthu to ale dopadlo až opravdu nečekaně, The Reds debaklem 9:0 vyrovnali gólový rekord Premier League v jednom utkání. Manchester City otočil zápas s Crystal Palace, vyhrál i městský rival United. Ligu nadále vede Arsenal, který doma otočil utkání s Fulhamem.

Liverpool v posledním kole padl na hřišti Manchesteru United a chtěl si spravit chuť. To se proti nováčkovi ligy z Bournemouthu povedlo opravdu neuvěřitelně. Již po šesti minutách to bylo o dvě branky a celek Jürgena Kloppa v tlaku neustával. Například Roberto Firmino zaznamenal dvě branky a tři asistence.

Dvě branky ale vstřelil také například Luís Díaz, trefili se i Elliott, Alexander-Arnold, van Dijk a Carvalho. Nakonec duel skončil destruktivní výhrou 9:0, což byl premiérový triumf liverpoolského celku v novém ročníku Premier League.

Nabuzení výhrou proti Liverpoolu šli hráči Manchesteru United do náročného duelu se Southamptonem. Již ve dvacáté minutě mohli Red Devils vést, ale tutové příležitosti ve vápně nevyužili Elanga a hlavně Eriksen. Skórovat mohl i domácí Armel Bella-Kotchap, ale po rohu překopl branku.

První a nakonec jediný gól vstřelil v 50. minutě portugalský středopolař Bruno Fernandes, kterého ve vápně našel obránce Dalot. Fernandes se z první opřel do míče, který poslal k levé tyčce. Srovnat mohl Kyle Walker-Peters, ale jeho povedenou hlavičku brankář de Gea vyrazil na roh.

Manchester City se doma potkal s Crystal Palace, na který vůbec neumí. A to se ukazovalo od prvních minut. Ve čtvrté minutě si dal vlastní branku Stones, o necelých dvacet minut později skóroval i Andersen. Citizens ale umí zápasy bravurně otáčet.

Po poločase snížil krásnou střelou z hranice vápna Bernardo Silva. Po hodině hry začala velká show norského kanonýra Erlinga Haalanda. Nejdříve gólem hlavou otočil, aby poté i dokonal obrat. V závěru ještě zkompletoval svůj první hattrick v Premier League. Raduje se i Chelsea, která i v deseti přetlačila trápící se Leicester.