Fotbal

Amatéři proti účastníkovi MS! Slovenský tým se proti Kataru nevídaně držel

V Rakousku se v sobotu odehrálo velmi bizarní utkání mezi pětiligovým slovenským celkem z Domaniži, který se utkal s pořadatelem letošního mistrovství světa ve fotbale. Mužstvo amatérů proti Kataru udrželo čisté konto v prvním poločase, nakonec zápas skončil výhrou asijské země 2:0.

Slovenskou veřejnost dost překvapila zpráva o tom, že celek z města, které má 1 600 obyvatel, bude hrát s reprezentací Kataru, která se za tři měsíce představí na světovém šampionátu. Hrálo se 300 kilometrů od malého městečka Domaniža, přesto dorazila velká kupa fanoušků.

Utkání se hrálo na dvakrát 30 minut, ale přesto se urodil velmi překvapivý výsledek. Slovenský trpaslík, který hraje až pátou ligu, mohl jít podle místních zdrojů dokonce do vedení, nakonec ale prohrál 0:2. Přesto je banda amatérů se svým výkonem naprosto spokojená. 

Související obsah

Cenným skalpem může být čisté konto v prvním poločase. Katarská reprezentace večer předtím sehrála zápas s Jamajkou, který skončil výsledkem 1:1. Nutno ovšem podotknout, že není reprezentační pauza a nejlepší hráči v kádrech nejspíše chyběli. 

Přesto to pro hráče, kteří normálně pracují, byl nejspíše nevídaný zážitek, jenž se možná nebude nikdy opakovat. Po zápase došlo k děkovačce na solidně zaplněném stadionu. Za Katar skórovali Abdulrisag a Mustafa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události