Fotbal

Cardiff musí zaplatit za přestup zesnulého Saly, rozhodl arbitrážní soud

Cardiff musí zaplatit za přestup zesnulého Saly, rozhodl arbitrážní soud
Emiliano Sala | Zdroj: Profimedia

Fotbalovému Cardiffu bylo nařízeno sportovním arbitrážním soudem, aby zaplatil první splátku z přestupové částky Emiliana Saly, který do týmu z Championship přestoupil z Nantes v lednu 2019. Fotbalista ale tragicky zemřel, když letěl právě na Ostrovy.

Cardiff musí poslat Nantes první splátku v hodnotě 6 milionů eur (148 milionů korun) podle původní dohody. V prohlášení sportovního arbitrážního soudu (CAS) se uvádí, že zamítl odvolání velšského celku. Cardiff uvedl, že je rozhodnutím zklamán a že jakmile se seznámí s důvody rozhodnutí, očekává se další odvolání a do té doby francouzskému celku nic nepošle.

"Pokud tato odvolání nebudou úspěšná a klub bude povinen zaplatit přestupní částku, podnikne klub právní kroky proti osobám odpovědným za havárii s cílem získat zpět své ztráty. Všechny naše myšlenky musí být i nadále s Emilianovou rodinou, kterou nyní finančně podporuje fond, který pro ni klub zřídil," stojí v prohlášení klubu.

Související obsah

​Sala tragicky zahynul 21. ledna 2019, když se přesouval z Francie do Cardiffu a letadlo se zřítilo do Lamanšského průlivu. Vyšetřování Salovy smrti ukázalo, že zemřel na poranění hlavy a hrudníku, ale v době nehody byl v bezvědomí kvůli otravě oxidem uhelnatým.

Navíc se zjistilo, že pilot David Ibbotson, který také zemřel, neměl potřebnou licenci pro komerční let, ani pro let v noci. Letadlo také nebylo řádně provozováno a udržováno v souladu s komerčním využitím.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události