Viktorka vyhrála gólem v nastavení, Sparta doma ztratila s Bohemkou

Tomáš Zajíc a Mohamed Tijani v silovém souboji | Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Viktoria Plzeň měla možná ještě postupovou kocovinu. Na jihu Čech hrála přes 93 minut bezbrankovou remízu, ale z poslední standardní situace utkání rozhodl o třech bodech Jhon Mosquera. Spartě se v malém pražském derby nepovedlo porazit nedalekou Bohemku. Vyhrála také Mladá Boleslav, za kterou se dvakrát prosadil Milan Škoda. Baník ztratil na půdě Jablonce.

První střela na branku přišla až po půl hodině, ale Hellebrandovi se Staňka pořádně ohrozit nepovedlo. Do zakončení se dostával i novic Bassey, ale jeho rána se do branky nedostala. Bezbrankový stav mohl ukončit Martin Sladký, jehož hlavičkový pokus šel jen do brankové konstrukce.

Po hodině hry zakončoval obránce Jemelka, ale jeho ránu vyškrábl nad branku brankář Martin Jenáček. A když už to Viktorce nešlo po zemi, zkusil to Chorý rukou, ale sudí Hocek správně viděl nedovolenou hru. Když už to vypadalo, že se oba celky rozejdou smírně, trefil se hlavou Jhon Mosquera z rohového kopu.

Večer šla do akce Sparta, která hostila před zaplněnými tribunami Bohemku v malém pražském derby. Do vedení se ale překvapivě dostali hosté z Vršovic. Hronek si udělal ve vápně místo, aby i s přispěním teče bránícího Pavelky vstřelil úvodní branku utkání.

Hosté mohli vést dokonce o dvě branky, ale Holec první střelu zlikvidoval, ta druhá skončila na břevnu domácí branky. Do kabin mohl srovnat Daněk, ale ten napálil jen brankovou konstrukci. Druhý poločas patřil Spartě, na začátku srovnal produktivní Tomáš Čvančara.

Odpovědět mohl Puškáč, ale ten mířil těsně vedle branky. Následně měli domácí náznaky šancí, ale druhý gól nevstřelili. Valeš byl připravený, ale žádnou větší tutovku řešit nemusel. Jednu šanci měl Juliš, ale ten nevstřelil rozhodující gól střetnutí.

V pražském Ďolíčku se "domácí" Pardubice představily v utkání proti Mladé Boleslavi, která vedla po deseti minutách o dvě trefy. Naprosto totožné branky dal hlavou Milan Škoda, pokaždé jej našel Marek Matějovský, který mohl dát třetí gól, ale neproměnil penaltu. Do konce poločasu dal ještě jeden gól Kubista, Mladá Boleslav vyhrála 3:0.

​V souboji týmů, kterým se zatím nedaří, se potkal Jablonec a Baník Ostrava. Obě mužstva měla dobré šance, ale nakonec první branka padla až po hodině hry, kdy domácí poslal z penalty do vedení Chramosta. Blamáž odvrátil pro hosty Jiří Klíma, který dal branku pět minut před koncem utkání.