Fotbal

Nebudeme váhat se žalobou. Dukla reaguje na obvinění z ovlivňování zápasů

Nebudeme váhat se žalobou. Dukla reaguje na obvinění z ovlivňování zápasů
Předseda představenstva fotbalové Dukly Bohumil Paukner. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalová Dukla Praha zareagovala na obvinění bývalého zaměstnance klubu Michala Šrámka, který byl nařčen z ovlivňování zápasů. Tehdejší výkonný ředitel se měl údajně v roce 2018 snažit ovlivnit tři utkání české nejvyšší soutěže. "Pokud se kdokoli z Dukly zpronevěřil proti naší zásadě a vůli dělat fotbal s čistýma rukama, Dukla nebude váhat se žalobou na takovou osobu," řekl k situaci předseda představenstva Bohumil Paukner. A uvedl také, že klub bude postupovat stejně i v případě, že by se obvinění ukázala jako lichá.

Etická komise minulý týden vyhlásila, že se bude letos na podzim zabývat případem bývalého výkonného ředitele Dukly Praha Michala Šrámka. Ten se měl v roce 2018 dopustit snahy ovlivnit tři zápasy nejvyšší české soutěže, v nichž se Dukla střetla s Libercem, Mladou Boleslaví a Slováckem. 

Přestože už Šrámek v klubu nepracuje, protože po sestupu v roce 2019 odešel, vydal klub prohlášení, v němž se od všeho distancoval. "Dukle Praha šlo vždy o zachování zásad fair play v československém i českém fotbale," uvedl na oficiálních stránkách klubu předseda představenstva Bohumil Paukner, který dokonce poukázal na jednu událost z minulosti. 

"V této tradici a v zájmu tohoto principu (fair play) byla (Dukla) v nedávné minulosti ochotna a schopna se otevřeně postavit i lidem, jejichž praktiky jsou dnes předmětem vyšetřování Policie ČR. Mám konkrétně na mysli hlasování aklamací o tehdejším místopředsedovi FAČR Romanu Berbrovi, kdy pouze tři kluby (Slavia Praha, Dukla Praha a Teplice) našly odvahu veřejně hlasovat proti jeho zvolení. A riskovaly tak, že upadnou v nemilost mocného místopředsedy a vystaví se případným postihům a odvetným opatřením," pověděl. 

Zároveň také uvedl, že pokud by se obvinění ukázala jako pravdivá, klub by jednal hodně nekompromisně. A to v případě současných i bývalých zaměstnanců. "Pokud se snad kdokoli z Dukly této naší zásadě (fair play) zpronevěřil a jednal za mými zády, za zády majitele klubu, bez našeho vědomí a proti naší vůli dělat fotbal s čistýma rukama, Dukla nebude váhat se žalobou na takovou osobu. A bude žádat finanční odškodnění za poškozování dobrého jména," řekl Paukner. 

Související obsah

Dodal však, že ctí presumpci neviny a hodlá postupovat radikálně i v případě, že by se obvinění neprokázala. "Taková vina by musela být ale nejdříve nezvratně prokázána. Pokud se tak nestane, bude Dukla stejným způsobem postupovat i proti jakékoli právnické osobě, která dobré jméno Dukly poškodila," uzavřel. Jak celá věc dopadne, bude jasné na podzim. Etická komise se případem hodlá zabývat 15. září.

Takhle originálním způsobem přivítala pražská Dukla nového trenéra Radu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události