Další sporty

Bizár v USA. Muž pádloval ve vydlabané dýni, rekord překonal o 20 kilometrů

Bizár v USA. Muž pádloval ve vydlabané dýni, rekord překonal o 20 kilometrů
Dýně může posloužit i jako dopravní prostředek | Zdroj: Profimedia.cz

To se jen tak nevidí. Američan Duane Hansen z Nebrasky si vypěstoval a vydlabal obří dýni, s níž překonal rekord v pádlování. Na speciálním plavidle totiž urazil po vodě celých 61 kilometrů, čímž překonal dosavadní maximum. Jeho výkon by tak měl být zapsán do Guinnessovy knihy rekordů.

Řeka se dá v dnešní době sjíždět na řadě plavidel. To, které si zvolil Duane Hansen z města Syracuse v Nebrasce, je ale hodně speciální. Američan totiž vlastnoručně vypěstoval obří dýni, jež po dozrání vážila 384 kilogramů. 

Tu si následně vydlabal, pojmenoval jako Bertu a vydal se s ní na řeku Missouri. Chtěl s ní totiž překonat dosavadní rekord v plavbě v dýni, jenž je zanesen do Guinnessovy knihy rekordů a kuriozit.

A husarský kousek se mu povedl. Na cestu vyrazil v půl osmé ráno a pádloval 38 mil (přibližně 61 kilometrů), než se o půl sedmé večer vylodil u břehu. "Ujel jsem 38 mil, aniž bych vstal. Kolena mě stále bolí," uvedl Hansen podle listu The Guardian. "Pokud někdo tenhle rekord překoná, pokloním se mu. Sám už to nezkusím," dodal, když přiznal, že cesta nebyla vůbec snadná a byla hodně fyzicky náročná. 

Musel se totiž vypořádat nejen s nepohodlným sezením, ale také s pískem a kameny v řece nebo silným deštěm a chladem. "Říkal jsem si, že budu pádlovat víc a zahřeju se. Nepřemýšlel jsem o tom, že bych skončil," přiznal, že nepříznivé podmínky ho nemohly zastavit. 

Prozradil také, proč se k zajímavému počinu odhodlal. Inspiroval se totiž jiným vodákem, jenž něco podobného zkoušel. "Vypadalo to jako jedinečný a možná trochu bláznivý nápad, jak oslavit 60. narozeniny," řekl. 

Související obsah

​Na cestu si pozval svědky, aby mohl být případný rekord zapsán. Výsledky sice ještě nebyly oficiálně potvrzeny, jednalo se však opravdu o nejdelší vzdálenost, jakou člověk v dýni na vodě urazil. Rekord dosud držel Rick Swenson ze Severní Dakoty, jenž v roce 2016 ujel vzdálenost 25,5 míle (přibližně 41 kilometrů). 

Ve sportu se děje řada bizarních situací. V zimě třeba vhodila slavnostní buly v zápase NHL opice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události