Další sporty

Bizarní trest? Za pití piva z boty měl fanda dostat doživotní zákaz na stadion

Bizarní trest? Za pití piva z boty měl fanda dostat doživotní zákaz na stadion
Oficiální balón ragbyové ligy NRL Zdroj: profimedia.cz

Na české poměry až bizarní trest řeší v National Rugby League (NRL). Věrný fanoušek Warriors byl ze stadionu vyhozen a hrozil mu doživotní zákaz vstupu poté, co na oslavu položení pětky vypil pivo ze své boty. Klub však situaci uklidnil.

Takzvaná "Shoey", (akt, kdy vypijete pivo ze své boty, a to nejlépe na ex), je v Austrálii a dalších zemích Oceánie oblíbeným zpestřením večírku a oslav. UFC zápasníci z druhé strany polokoule tak mnohdy slaví svá vítězství v kleci, jezdec formule 1 Daniel Ricciardo ze své boty pije snad vždy, kdy se dostane na pódium. Ochranka na Mt. Smart Stadium v hlavním městě Nového Zélandu však pochopení pro netradiční zvyk neměla.

Calley Gibbons je dlouholetý fanoušek Warriors. Od roku 2006 pravidelně sedává pod boxem trenérů, a stejně tak tomu bylo i v pátek, kdy se jeho tým střetl s Canterbury Bulldogs. Když jeho oblíbený tým skóroval, neváhal a chopil se své boty s pivem.

Související obsah

Gibbons se "shoey" proslavil již dříve. Jak pije pivo ze své boty, zachytily televizní kamery letos už během šestnáctého kola a následně v kole dvacátém. Dokonce si mezi fanoušky vysloužil přezdívku "Roger Shoey Vasa-Sheck". Tentokrát mu to ale neprošlo a ochranka jej okamžitě vyvedla ze stadionu.

"Vyvedli mě a sekuriťák mi povídá, že mám doživotní zákaz vstupu. Divíte se asi stejně jako já, proč jsem byl vyveden. Je to špatně. Řekl jsem jim, že jsem to pivo koupil na stadionu, nebyl jsem opilý a prostě to byla moje volba, jak si pivo vypít," vyprávěl Gibbons pro The Sydney Morning Herald.

Nicméně ani vyhazov věrného fanouška nezastavil, aby si nevychutnal svou oblíbenou hru. Zamířil do blízkého baru, kde sledoval, jak jeho Warriors poráží Bulldogs 42-18. Jeho trest v Rugby League (typ hry ragby, kdy proti sobě na rozdíl od patnáctkové verze stojí jen třináctičlenné týmy) rozpoutal velkou diskuzi. Fanoušci dokonce na podporu svého oblíbeného "Rogera Shoey Vasa-Shecka" vytvořili petici, která den po zápase měla přes 3 000 podpisů.

https://www.instagram.com/p/ChQvoBUJFRJ/

Diskuzi tři dny po zápase ukončil sám klub. V pondělí Warriors vydali tiskovou zprávu, ve které jasně stojí, že Gibbonsovi žádný trest nehrozí: "Během víkendu kolovala různá tvrzení. Můžeme potvrdit, že žádný takový trest uložen nebyl. Calley je věrný fanoušek a my se těšíme, že nás bude podporovat i v příštím zápase."

Angličtí reprezentanti ukázali svou sílu. V písku tahali obrovský teréňák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události