MMA

Peňáze čeká životní zápas o smlouvu v UFC. Jak velkou má šanci?

Peňáze čeká životní zápas o smlouvu v UFC. Jak velkou má šanci?
Matěj Peňáz Zdroj: Profimedia

Český MMA zápasník Matěj Peňáz se v noci na středu utká o smlouvu v prestižní organizaci UFC. Soupeřem mu bude přímo před očima Dany Whitea americký bojovník Sedriques Dumas, který je dosud neporažen, stejně jako mladý Čech. Souboj se uskuteční v rámci Dana White’s Contender Series.

V rámci Dana White’s Contender Series se dosud uskutečnilo 24 zápasů, ve kterých vítězové obdrželi 19 smluv. Základním předpokladem, aby Peňáz dostal smlouvu v UFC, tedy je porazit soupeře v Las Vegas. K úplné jistotě by pak mělo stačit jakékoliv ukončení před limitem, protože ze všech, kterým se to podařilo, nedostal smlouvu pouze Bo Nickal. To však Dana White odůvodnil tím, že měl v kariéře předtím vyhrané pouze dva zápasy, a tak jej bude chtít vidět ještě jednou. 

To ale není Peňázův případ. Český bojovník se představil v Oktagonu šestkrát a pokaždé se radoval z vítězství. Z toho pět utkání ukončil před limitem. Na body skončil pouze duel proti Italovi Giovannimu Melillovi. To dává Čechovi velkou šanci, aby Whitea zaujal. Proti sobě bude mít ale těžkého soupeře. Sedriques Dumas vyhrál všech šest zápasů, stejně jako Peňáz. A také pouze jednou neukončil svého soupeře před limitem. 

​"Je to kvalitní bojovník. Má nějaké zkušenosti i s kickboxem. Ale myslím si, že jsem v určitých aspektech boje lepší. A chci to ukázat," řekl Peňáz před odletem do Spojených států. Naznačil také, že se bude během zápasu snažit zůstat v postoji. "Myslím, že na zemi jsem se zlepšil, ale nejsem žádný zemař. A ani nikdy nebudu. Každý má nějakou doménu, ve které chce zápasit. Na zem se zbytečně pouštět nebudu," doplnil český bojovník. 

Související obsah

​Pokud by se mu podařilo smlouvu v UFC získat, znamenalo by to pro něj opravdu hodně. "Beru to jako nejprestižnější organizaci, kde bojují ti nejlepší zápasníci. Vím, že jsou dobří bojovníci i v jiných organizacích, ale UFC jich podle mě má nejvíce. Případný vstup do UFC bych bral jako začátek nové éry, ve které se budu pak posouvat a zlepšovat," věří Peňáz. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události