MMA

Bude mít Česko dalšího zástupce v UFC? O smlouvu zabojuje i talentovaná Bledá

Nejprestižnější MMA organizace už možná brzy přivítá další dva české zápasníky. O smlouvu v UFC totiž bude usilovat jak Tereza Bledá, tak Matěj Peňáz. Oba čeští fighteři v neděli vyrazili směr USA.

Konkrétně pak do Las Vegas, kde proběhnou tradiční turnaje s názvem Dana White's Contender Series. Právě na těchto akcích je přítomen i šéf UFC Dana White, který pak zajímavým zápasníkům nabídne smlouvu v nejprestižnější MMA organizaci světa. 

Šanci tak bude mít i český MMA fighter Matěj Peňáz, který se 31. srpna střetne s Američanem Dumasem. "Je to kvalitní bojovník. Má nějaké zkušenosti i s kickboxem. Ale myslím si, že jsem v určitých aspektech boje lepší a chci to ukázat," hlásí sebevědomě 25letý zápasník. 

Související obsah

​27letý soupeř zatím v profesionální kariéře ještě neprohrál a bude tak jistě těžkým oříškem. Ve hře je ale možnost vstupu do UFC, což by bylo pro Peňáze splněným snem. "Beru to jako nejprestižnější organizaci, kde bojují ti nejlepší zápasníci. Vím, že jsou dobrý bojovníci i v jiných organizacích, ale UFC jich podle mě má nejvíce. Případný vstup do UFC, bych bral jako začátek nové éry, ve které se budu pak posouvat a zlepšovat," říká svěřenec trenéra Andrého Reinderse.

Rozhovor s Matějem Peňázem:


O týden později pak bude o svou šanci v UFC zápasit také talentovaná Tereza Bledá, jež se utká s Brazilkou Maiaovou. "Lehký zápas to určitě nebude. Na tomto turnaji zápasí pouze ti nejlepší, co zvítězí a ukončí před limitem, nebo předvedou atraktivní zápas. Obě do toho budeme určitě šlapat od začátku, ale věřím, že to zvládnu a přijedu se smlouvou," říká Tereza Bledá, která spolu s Peňázem zamířila do Las Vegas, kde se bude aklimatizovat. 

Související obsah

​Čas si pak bude krátit i počítačovými hry. "Chtěla jsem takhle brzo, abych se adaptovala. A s tím, že odlétá Matěj i trenér, tak bych tu stejně neměla co dělat. Určitě tam pojedeme na nějaké výlety, ale já mám s sebou také herní počítač, takže mám o zábavu postaráno," směje se česká zápasnice, která v minulosti dokázala porazit i Lucii Pudilovou, jež v tento víkend prožila vítězný návrat do UFC. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události