MMA

Peňázovi boj o smlouvu v UFC nevyšel. Soupeři se vzdal v prvním kole

Peňázovi boj o smlouvu v UFC nevyšel. Soupeři se vzdal v prvním kole
Matěj Pěňáz na vážení před bojem o smlouvu v UFC Zdroj: profimedia.cz

Do dnešní noci neporaženému Matěji Peňázovi boj o smlouvu v UFC nevyšel. Před zraky šéfa Dany Whitea odklepal vestoje nasazenou gilotinu a odešel s první porážkou v kariéře. Vysněný kontrakt tak připadl jeho soupeři, kterým byl Sedriques Dumas.

Peňáz (6-1) patří k nejtalentovanějším zápasníkům domácí scény. Po úspěšné kickboxerské kariéře pokračoval ve sbírání úspěchů i pod pravidly MMA a vítězství svěřence Andrého Reinderse dovedla až před brány UFC. O smlouvu se v Dana White’s Contender Series, která dává mladým zápasníkům šanci oslovit šéfa organizace a vybojovat si kontrakt, střetl s neporaženým Američanem.

Dumas (7-0) už před gongem avizoval, že zápas nebude trvat dlouho. A skutečně. Uběhlo 47 sekund, když Peňáz musel odklepat vestoje nasazené škrcení – guillotine choke.

Kromě Dumase smlouvu vybojovala Viktorija Dudakovová, Blake Bilder, Yusaku Kinoshita a Mateusz Rebecki. Českému zápasníkovi to tentokrát nevyšlo, ale stále je možné, že se v nejprestižnější MMA organizaci světa jednou představí, ostatně si to myslí i jeho soupeř Sedriques Dumas.  

Související obsah

​David Dvořák, Lucie Pudilová a šampion Jiří Procházka, to jsou v současnosti jediní čeští zástupci v UFC. Brzy k nim však může přibýt další jméno. Stejně jako Peňáz bude o smlouvu bojovat i 20letá Tereza Bledá (5-0), kterou v září čeká zápas s Brazilkou Nayarou Arnault Maiou Correiaovou (7-0-1).

V Contenderu se v roce 2019 zkusil prosadit i Michal Martínek. Ranař s přezdívkou "Blackbeard" byl v pondělí hostem v K. O. magazínu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události