Fotbal

Reprezentace má nové dresy. Domácí sada připomíná úspěšnou minulost

Česká fotbalová reprezentace představila před zářijovým reprezentačním srazem nové dresy. Fanoušky nejspíše na první pohled zaujme historický domácí dres, který má poukazovat na úspěšnou minulost a vypadá jako retro trikot. Naopak venkovní sada má mít moderní prvky.

Dresy dodala firma PUMA, která českou fotbalovou reprezentaci obléká již několik let. "Domácí červená sada odkazuje na úspěšnou minulost, venkovní bílá varianta naopak hledí do budoucnosti," popisuje novinky česká fotbalová reprezentace v tiskové zprávě. 

"Červená varianta dresu je klasika, která k české reprezentaci neodmyslitelně patří. Velký lev na hrudi mi připomněl dobu, kdy v národním týmu válel třeba Antonín Panenka. Moc mě těší, že na naši historii nezapomínáme. Na druhou stranu chceme hledět i do budoucnosti, což zase symbolizuje bílý dres, určený pro venkovní zápasy," poznamenal trenér Jaroslav Šilhavý. 

Nové dresy ukáže tým zkušeného kouče již v utkáních Ligy národů s Portugalskem a ve Švýcarsku. Jednadvacítka v nich zase odehraje baráž o mistrovství Evropy proti Islandu. Červený dres má odkazovat na dresy z let 1934, 1976 a 1996, tedy roky velkých úspěchů. 

Související obsah

"Obě sady dresů nepřinášejí nejen nový design, ale využívají i nejmodernější materiály a technologie značky PUMA. Díky nim jsou nejen lehčí, ale hráčům poskytují i větší komfort. Za zmínku určitě stojí i skutečnost, že nové dresy jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů, což je příspěvek značky PUMA k lepší budoucnosti," řekl Miloslav Ptáček, manažer značky PUMA pro Českou republiku a Slovensko. 


​Na předchozím srazu reprezentace byl i záložník Václav Černý, který promluvil o svém návratu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události