Další sporty

Global Champions míří do Říma. V italské metropoli se sjede parkurová špička

Global Champions míří do Říma. V italské metropoli se sjede parkurová špička
Global Champions | Zdroj: GCL

Parkurová série Global Champions má před sebou poslední evropskou etapu v rámci základní části. A bude se rozhodně na co dívat. Do Říma míří téměř kompletní nejlepší patnáctka jezdců a chybět nebude ani česká závodnice Anna Kellnerová.

Všichni jezdci bojují o co nejlepší umístění a také o kvalifikaci na listopadové Super Grand Prix v Praze. Na tu vede cesta skrz vítězství v některém ze zbývajících závodů, mezi něž patří ještě zářijová zastávka v New Yorku a říjnová v Rijádu.

Program ve slavném Circus Maximus začne v pátek. Právě toto místo bylo prvním domovem jezdeckého sportu před více než 2 000 lety. A pořadatelé slibují jednu z nejvíce vzrušujících zastávek celé sezony, protože nebude chybět téměř nikdo z nejlepší patnáctky jezdců.

Závodů se zúčastní lídr průběžného hodnocení jednotlivců Christian Ahlman, jenž má náskok 38 bodů před vítězem z Londýna Pieterem Devosem. O další tři body zpět je Ben Maher. Na seznamu účastníků je spousta jezdců, kteří doufají, že se dostanou do společnosti Ludgera Beerbauma, Katrin Eckermannové, Denise Lynche, Sanne Thijssenové, Malin Baryardové-Johnssonové, Christiana Ahlmana, Daniela Deussera, Henrika von Eckermana, Marlona Modola Zanotelliho, Maxe Kühnera, Pietera Devose a Michaela Pendera.

Související obsah

​Tito všichni mají již zajištěnou vstupenku do pražské O2 areny, kde se jezdci utkají o dotaci 1,25 milionu eur (30,6 milionu korun). Ve hře už jsou pouze tři volné vstupenky. Český tým Prague Lions budou reprezentovat Niels Bruynseels, Pieter Devos a Anna Kellnerová.

Právě český tým Prague Lions je aktuálně mezi nejlepší čtveřicí, která má zajištěný postup do listopadového semifinále GCL Super Cupu v Praze. Spolu s ním jsou mezi nejlepšími ještě Stockholm Hearts, Berlin Eagles a Shanghai Swans. O postup stále bojují Paris Panthers, Rome Gladiators, Hamburg Giants, Madrid in Motion a London Knights.

První část 13. kola Global Champions League v Římě odstartuje v pátek 2. září od 16:15. Druhá bude následovat v sobotu od 13:35 a sledovat ji bude možné na Nova Sport 2 a Voyo. Tentýž den od 17 hodin by měla odstartovat Longines Global Champions Tour Grand Prix, ze které vzejde 13. účastník listopadové Super Grand Prix.

V Londýně skončil tým Prague Lions na sedmém místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události