Další sporty

A teď už jen čekat, směje se olympijská vítězka. Rivalka Davidové si dává pauzu

A teď už jen čekat, směje se olympijská vítězka. Rivalka Davidové si dává pauzu
Biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová | Zdroj: profimedia.cz

Francouzská biatlonistka Justine Braisazová-Bouchetová se tuto sezonu na zasněžených tratích neobjeví. 26letá olympijská vítězka z Pekingu je totiž těhotná, do kolotoče světového poháru se chce ale vrátit zpátky.

"A teď už jen čekat," napsala Braisazová-Bouchetová vtipný příspěvek k fotografii na instagramu, kde střílí na terč s jasně viditelným bříškem. "Na biatlonových stadionech se uvidíme příští rok," dodala francouzská biatlonistka, aby ukázala, že těhotenství neukončí její kariéru. 

26letá sportovkyně má totiž na co navazovat. V letošním roce dokázala získat zlatou medaili v závodě s hromadným startem na olympijských hrách v Pekingu. Tehdy Justine Braisazová-Bouchetová dokázala porazit i dvě norské soupeřky – Tiril Eckhoffovou a 
Marte Olsbuovou Roiselandovou. Češka Markéta Davidová pak ve stejném závodě skončila čtvrtá. 

https://www.instagram.com/p/Ch_1eovM0Qk/?hl=cs

Hromadné starty se francouzské závodnici v uplynulé sezoně skutečně dařily, když v nich získala malý křišťálový glóbus za hodnocení disciplíny. Kromě toho se může pyšnit také bronzem ze ZOH v Pchjongčchangu a čtyřmi cennými kovy z mistrovství světa. Nyní se Braisazová-Bouchetová soustředí na mateřské povinnosti.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události