Plzeň uspěla i na hřišti Liberce a vede ligu, Sparta opět ztratila

Radost hráčů Viktorie Plzeň | Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalisté Viktorie Plzeň nadále drží v české lize neporazitelnost a po sobotní výhře 1:0 nad Slovanem Liberec vedou tabulku Fortuna ligy. O jediný gól v zápase se postaral Sýkora. V dalších utkáních uspěly také Teplice a Mladá Boleslav. Večer se představila také pražská Sparta, která ale nedokázala porazit Zlín a remizovala 0:0.

Liberec v letošní sezoně nepředvádí špatné výkony. A i v zápase proti Plzni předváděl dobrý výkon, svého soupeře navíc přestřílel. Jenže západočeský tým mu ukázal lekci z produktivity, když mu ke gólu stačila jediná střela mezi tři tyče.

V 41. minutě se prosadil Jan Sýkora a Viktoria šla do vedení. Jednogólový náskok pak Západočeši drželi až do konce utkání a po výhře 1:0 jsou opět v čele Fortuna ligy.

​Zajímavý duel se odehrál v Teplicích, kde domácí prohrávali po prvním poločase s Jabloncem 1:2. Ve druhé půli ale předvedli skvělý obrat a nakonec zvítězili 2:1. Naštvaný Jablonec, který ztratil vedení, si pak nechal dát v závěru dvě červené karty, když neudržel nervy Malinský. A následně dostal druhou žlutou také Jovovič.

Sparta pak potřetí v řadě remizovala. Domácí tentokrát nedokázali ani jednou rozvlnit síť, čemuž nepomohl ani návrat potrestaného kanonýra Kuchty. Po výsledku 0:0 tak Spartě patří v neúplné tabulce třetí místo.