Motorsport

Lacko si v Mostě dojel pro druhé pódium. Z vítězství se raduje Anderson

Závodník Adam Lacko dojel v prvním nedělním závodě na pátém místě, které mu patřilo i na startovním roštu. Navázal tak na čtvrtou a druhou pozici, které v Mostě obsadil v sobotu. Druhý nedělní závod ale vyšel závodníkovi Buggyry Racing lépe. Dojel na druhé pozici, čímž si zajistil druhé pódiové umístění tohoto víkendu.

Do prvního nedělního závodu odstartoval Adam Lacko na pátém místě. O pozici před ním startoval Antonio Albacete, který se na českého závodníka dotahuje v celkovém pořadí evropského šampionátu tahačů. Začátek závodu byl nesmírně dramatický. Sascha Lenz z druhé pozice zaútočil na Norberta Kisse. Oba závodníci jeli se svými stroji kolo na kolo, ale nakonec z toho vyšel lépe suverén letošní sezony Norbert Kiss. Lackův týmový kolega Téo Calvet se po startu posunul ze sedmé pozice na šestou. 

Související obsah

​Ve zbytku závodu se pořadí na čele startovního pole neměnilo. Lacko si udržel pátou pozici a pro vítězství si dojel Norbert Kiss, který si upevnil vedení v celkovém pořadí před Jochenem Hahnem a Saschou Lenzem. K dramatu v posledním kole ale nakonec došlo, když si pro osmé místo dojel Jamie Anderson, který v cílové rovince předjel Steffena Faase. Díky tomu si zajistil pole position do druhého závodu, jelikož první osmička do něj startuje v obráceném pořadí. 

Do druhého závodu vyjel Lacko ze čtvrtého místa, které dokázal ještě vylepšit. Cílovou rovinkou projel na druhé pozici, čímž si připsal druhé pódiové umístění tohoto víkendu. Z vítězství se radoval Jamie Anderson, který využil výhodného postavení na startu. Vedoucí muž celkového pořadí Norbert Kiss dokončil závod na sedmém místě.

Výsledky 3. závodu tahačů v Mostě:

1. Norbert Kiss

2. Sascha Lenz

3. Jochen Hahn

4. Antonio Albacete

5. Adam Lacko

 Výsledky 4. závodu tahačů v Mostě:

1. Jamie Anderson

2. Adam Lacko

3. Lukas Hahn

4. Antonio Albacete

5. Jochen Hahn

Adam Lacko ovládl druhý závod tahačů v Maďarsku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události