Další sporty

To je škoda! České juniorské florbalistky padly ve finále MS po nájezdech

To je škoda! České juniorské florbalistky padly ve finále MS po nájezdech
Česko - Švédsko | Zdroj: Český florbal

Bylo to opravdu blízko. České juniorské florbalistky však na historický titul mistryň světa nakonec nedosáhly. Díky hattricku Anny Brucháčkové se jim podařilo srovnat z 1:4 na 4:4, ale nakonec padly na nájezdy, kde měly dvě šance rozhodnout. To se ale nepovedlo, a tak si z Katovic odváží stříbrné medaile.

Mladé švédské florbalistky měly do utkání raketový nástup. Už po 65 vteřinách otevřely skóre, když se trefila Dynefalková po dokonalé kombinaci do odkryté branky. Česká brankářka neměla vůbec žádnou šanci zareagovat. Ještě do konce první třetiny přidaly Seveřanky další dva góly a s českými nadějemi na zlaté medaile to nevypadalo dobře. 

Jiskřičku naděje vykřesala ve 29. minutě Karolína Sigmundová, která sama před brankářkou předvedla povedený bekhendový blafák a zasunula míček do odkryté branky. Do konce druhé třetiny přidaly oba týmy po jedné brance, za český tým se prosadila Brucháčková. 

Související obsah

​V závěrečné části se Češkám ale podařilo proti favorizovaným Švédkám utkání zdramatizovat. Hlavní hrdinkou byla Anna Brucháčková. Sedmnáctiletá útočnice nejdříve povedenou ranou od pravého mantinelu snížila na 3:4, když brankářce velmi dobře stínila Janatková. Stejná hráčka pak v 56. minutě srovnala na 4:4, čímž zároveň dovršila i svůj hattrick. Opět se uvolnila na levé straně a přízemní ranou na zadní tyč vrátila český tým do hry. 

O mistryních světa nakonec nerozhodlo ani prodloužení, a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich vedly Švédky po třech sériích 1:0. Pak se ale podařilo skórovat i Michaele Mechlové. Následně měla dokonce Eva Řeháková šanci rozhodnout o vítězství, ale neproměnila. Tu stejnou možnost měla i Vendula Maroszová, nicméně také neuspěla. Nakonec zbyly Češkám oči pro pláč, když v sedmé sérii proměnila Cajsa Almová a na druhé straně Brucháčková nedala. Z Katovic si tak český tým odveze stříbrné medaile. 

Finále juniorského mistrovství světa:

Česko–⁠Švédsko 4:5 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 2. Dynefalková (Nordstrandová), 16. Nordstrandová (Dynefalková), 17. Emtellová (Nordstrandová), 36. Nordstrandová (Emtellová) – 29. Sigmundová (Brucháčková), 37. Brucháčková (Mechlová), 48. Brucháčková (Lenfeldová), 56. Brucháčková (Lechnerová)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události