APLIKACE TN.CZ
Tenis

Budu vypadat jako idiot. Kyrgios kvůli obrovské minele přišel o fiftýn

Budu vypadat jako idiot. Kyrgios kvůli obrovské minele přišel o fiftýn
Nick Kyrgios a letící raketa na US Open | Zdroj: Profimedia.cz

Tenista Nick Kyrgios si v osmifinále US Open vyšlápl na Daniila Medveděva a postoupil do čtvrtfinále. Během utkání ale udělal minelu, nad kterou fanouškům zůstal rozum stát. Poté, co se světové jedničce nepovedl jeden z úderů, rozběhl se Australan na jeho půlku kurtu a míček odpálil do hřiště. Kvůli prapodivné chybě přišel o fiftýn a nechal se slyšet, že bude za idiota. Myslel si totiž, že takový manévr je povolený.

Nikdo nechápal, co dělá. Nick Kyrgios předvedl ve třetím setu bitvy s Medveděvem pořádný kiks, který si jen tak za rámeček nedá. Za stavu 1:0 a 30:30 sice zahrál skvělý úder, jímž si mohl zajistit brejkbol, fiftýn ale přesto nezískal. 

Rus míček odpálil mimo hřiště a Australan by se býval mohl radovat, místo toho však proběhl kolem umpiru na polovinu soupeře a z výšky letící balonek zcela zbytečně zahrál do kurtu. 

Protože tím porušil pravidla, jelikož hrál na soupeřově polovině, rozhodčí udělil fiftýn Medveděvovi, který rázem získal těsný náskok i celou hru. Přestože světová pětadvacítka nakonec triumfovala 3:1 na sety, všechny zajímalo, co ve třetí sadě vyváděla. 

"Stále nemůžu uvěřit tomu, co jsem předvedl. Myslel jsem, že je to povolené. Abych byl upřímný, tak budu vypadat jako idiot," nechal se slyšet Kyrgios podle Daily Mail na pozápasové tiskové konferenci. 

Kromě bizarního momentu však ukázal i řadu parádních úderů i hádek s rozhodčím, kterými je vyhlášený, a mohl slavit postup. "Byl to úžasný zápas. Bylo vidět, že je Daniil obhájcem titulu. Byl na něj velký tlak," uvedl Australan. "Ale já posledních pár měsíců hrál úžasně. Je to skvělé vítězství. Na svůj výkon jsem nesmírně hrdý," zhodnotil celý zápas. 

Související obsah

​Teď už se chystá na čtvrtfinále, v němž vyzve dalšího Rusa Chačanova. "Doteď to byl jen proces učení, dospěl jsem. Už vím, co je potřeba k tomu, abych se dostal do finále grandslamu. Ještě nevím, jak vyhrát, ale jak se dostat do finále ano," přiznal, že míří hodně vysoko. 

Australan Kyrgios je známý bouřlivák:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události