Tenis

Francouzská tenistka obvinila kouče ze znásilnění. Svaz zvažuje žalobu

Francouzská tenistka obvinila kouče ze znásilnění. Svaz zvažuje žalobu
Francouzská tenistka Fiona Ferrová | Zdroj: Profimedia.cz

Francouzská tenistka Fiona Ferrová obvinila svého bývalého trenéra ze sexuálního zneužívání. Hráčku aktuálně ze třetí stovky podpořil i její tenisový svaz, který dokonce uvažuje o občanskoprávní žalobě.

Nejlepším umístěním francouzské tenistky bylo 39. místo v žebříčku v minulém roce. Nyní se propadla až do třetí stovky, což může být způsobeno několika důvody. Jedním může být psychický blok z minulosti kvůli napadení a znásilnění od bývalého trenéra Pierra Bouteyra. 

Francouzská tenisová federace se postavila za rodačku z Belgie a čin jejího kouče odsoudila. Dokonce zvažuje občanskoprávní žalobu, což svaz zmínil na oficiálním webu: "V současné době jí pomáhá oddělení pro sportovní integritu. Uděláme vše, co je v našich silách."

Ferrová se vyjádřila na svém osobním twitteru. Zmínila, že k sexuálním styku nedala svolení. "Mám plnou důvěru v justiční systém své země a potvrzuji, že si nepřeji učinit žádné další prohlášení k trestnímu vyšetřování," uvedla tenistka, která se na poslední dva grandslamy neprobojovala.

Související obsah

K sexuálnímu zneužívání mělo dojít navíc v období, kdy bylo francouzské tenistce 15 až 18 let. Toto časové období odpovídá letům 2012 až 2015.

Na adresu Ferrové se vyjádřila například někdejší světová jednička Viktoria Azarenková. "Tleskám jí za to, že je statečná. Doufám, že z této situace vyjde silnější a tenis pro ni kvůli tomu nebude zničený. Je to velmi těžké téma, o kterém se ovšem musí více mluvit."

Bělorusku Azarenkovou letos dokázala porazit česká naděje Linda Fruhvirtová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události