Sen o dalším grandslamu se rozplynul, Nadal v osmifinále padl s Tiafoem

Tenista Rafael Nadal | Zdroj: Profimedia.cz

Španělský tenista Rafael Nadal v této sezoně další grandslam nezíská. Po porážce od Francese Tiafoea totiž končí už v osmifinále. Američanovi podlehl ve čtyřech setech – 4:6, 6:4, 4:6 a 3:6. Zatímco dvaadvacetinásobný grandslamový vítěz si balí kufry, jeho soupeř si zahraje čtvrtfinále proti Andreji Rubljovi.

Triumfoval na Australian Open i French Open, z Wimbledonu se pak předčasně odhlásil kvůli zranění. Rafael Nadal nedohraje ani US Open. Tentokrát ale ne ze zdravotních důvodů. Španěl totiž prohrál osmifinálový duel s Američanem Tiafoem a ve Flushing Meadows se loučí.

Proti americkému soupeři se mu nedařilo už od úvodní sady, kterou těsně prohrál. Oba soupeři si drželi podání až do stavu 3:3, pak ale Tiafoe Nadala brejknul a došel si pohodlně pro triumf 6:4.

Druhá sada měla hodně podobný průběh, oba hráči získávali gemy ze svých servisů a až do stavu 4:4 byl set výsledkově vyrovnaný. Pak Nadal vyhrál své podání a při tom soupeřově zaúřadoval, proměnil druhý nabídnutý setbol a vyhrál 6:4.

I třetí set rozhodl jeden jediný brejk, ten Tiafoe Španělovi uštědřil za stavu 3:3, i když se pak Nadal snažil, nedokázal protivníka zatlačit do kouta. Američan tak triumfoval 6:4. Ve čtvrté sadě pak dvaadvacetinásobného grandslamového šampiona brejknul dokonce dvakrát a za stavu 5:3 získal první mečbol.

Ten ještě nevyužil, druhý už ale ano a mohl slavit vítězství. Ve čtvrtfinále se šestadvacátý hráč světa utká s Rusem Andrejem Rubljovem. Nadal naopak smutní a v New Yorku se loučí.

Takhle se Nadal vracel na kurty po zranění z Wimbledonu, v Cincinnati se mu ale nedařilo: