Fotbal

Zajímavý krok. Brazilská hvězda Realu získala španělské občanství

Zajímavý krok. Brazilská hvězda Realu získala španělské občanství
Vinícius Júnior | Zdroj: Profimedia

Brazilský útočník Vinícius Junior získal španělské občanství. Dvaadvacetiletý fotbalista, který načal už pátou sezonu v madridském Realu, udělal důležitý krok. Aby se vyhnul omezení pro počet hráčů ze zemí mimo Evropskou unii, stal se občanem jedné ze zemí na Pyrenejském poloostrově.

Real Madrid i jeho hráč Vinícius Junior chtěli vyřešit zapeklitý případ, a to se jim také povedlo. V týmu totiž smí hrát podle regulí jen určitý počet hráčů ze zemí, jež nejsou členskými státy Evropské unie. 

Aby Brazilec uvolnil místo, požádal o španělské občanství. "Náš brazilský hráč Vinícius Junior složil v pátek 2. září přísahu věrnosti španělské ústavě, takže od tohoto okamžiku má také španělské občanství," napsal klub v oficiálním prohlášení. 

K situaci se vyjádřil i samotný hráč. "Do klubu jsem přišel, když mi bylo 18 let. Nyní je mi 22 a mám o věcech velmi jasné představy. Fanoušci mi projevují velkou lásku. Miluji být v Madridu a totéž platí pro mou rodinu. Moje rodina má zcela jasno v tom, že zde chce žít, a to mě těší. Proto chci v Madridu zůstat dlouho," přiznal na oficiálním klubovém webu.

Související obsah

Ani vedení klubu si jeho služby nemůže vynachválit. Do Madridu ho přivedlo z Flamenga před čtyřmi lety a Vinícius se postupně vypracoval v oporu mužstva. Loni patřil k nejlepším hráčům týmu a pomohl k zisku titulu v LaLize i Champions League. Letos ve třech ligových utkáních zaznamenal už tři branky a skóroval i v Superpoháru. 

Doposud forvard nastupoval i za brazilskou reprezentaci. Nejprve v mládežnických kategoriích, poté mezi dospělými. Za A tým Brazílie má na kontě 14 startů. 

Real Madrid trénuje s revoluční novinkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události