MMA

Bledou čeká boj o smlouvu v UFC. Věřím, že není brzy, říká Češka před zápasem

Bledou čeká boj o smlouvu v UFC. Věřím, že není brzy, říká Češka před zápasem
Česká zápasnice Tereza Bledá Zdroj: TV Nova

Po týdnu bude o smlouvu v UFC bojovat další český zápasník. Nyní jde o Terezu Bledou, která v jednadvaceti letech bude usilovat o účast v nejprestižnější organizaci bojových sportů. V noci se postaví neporažené Brazilce Maiaové Correiaové.

Tereza Bledá je šampionkou české organizace OKTAGON MMA, v profesionální kariéře má rekord pěti výher a žádné prohry. Zároveň je amatérskou mistryní České republiky v MMA. Mladá zápasnice je považována za jeden z největších talentů smíšených bojových umění. 

Své přednosti může neporažená zápasnice ukázat v noci, kdy se v rámci Dana White Contender Series utká s Brazilkou Maiaovou Correiaovou. Ta nikdy neprohrála a vyniká v boji na zemi. "Její dominantou bude boj na zemi, ale mně to nevadí. Chci si to zkusit. Když se mi to nebude líbit, tak půjdeme zpátky do postoje, ale určitě si to chci zkusit na zemi," řekla pro TN.cz Bledá před odletem do USA. 

Minulý týden bojoval o smlouvu Matěj Peňáz, ale další český talent padl v prvním kole a zaznamenal první kariérní prohru. Bledá odletěla do Ameriky společně s ním a trenérem Reindersem již ve druhé polovině srpna. Česku bude chtít napravit statistiku v boji o smlouvu.

Související obsah

"Lehký zápas to nebude. Smlouvu dostávají ti, kteří mají atraktivní zápas, zvítězí a soupeře ukončí před limitem. Budeme do toho šlapat od začátku, ale věřím, že to zvládnu a vrátím se domů se smlouvou," plánuje jasně Bledá.

"Pevně věřím, že to není brzy. Jsem z této šance nadšená a plním si svůj sen," dodala ještě Bledá, která si s sebou do Spojených států vzala herní notebook, takže měla co dělat v minulých týdnech. Pokud by uspěla, přidala by se v UFC k Jiřímu Procházkovi a Davidu Dvořákovi. 

Takto Bledá mluvila před odletem do Spojených států:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události