MMA

Česká zápasnice jasně vyhrála na body, na smlouvu v UFC to ale nestačilo

Česká zápasnice jasně vyhrála na body, na smlouvu v UFC to ale nestačilo
Česká bojovnice Tereza Bledá Zdroj: profimedia.cz

Česká MMA zápasnice Tereza Bledá na vysněný kontrakt v UFC bohužel nedosáhla. Teprve 20letá fighterka sice svůj zápas s Nayarou Maiaovou s přehledem vyhrála na body. Šéfa prestižní MMA organizace Dana Whitea ale nepřesvědčila.

Tereza Bledá (6–0) zápasila na akci s názvem Dana White's Contender Series, kde právě šéf UFC nabízí nadějným bojovníkům smlouvu a vstup do slavné MMA organizace. 

20letá Češka byla v zápase proti Brazilce Maiaové favoritkou, což ukazovala od prvních vteřin, kdy svoji soupeřku složila povedeným strhem na zem. Nicméně následně bylo první kolo stále celkem vyrovnané. 

Související obsah

Ovšem od druhého kola už Bledá dominovala a ukazovala, že má fyzicky navrch. Talentovaná zápasnice měla také možnost duel předčasně ukončit, což se jí ale nakonec nepodařilo. Nicméně i tak z toho bylo jasné vítězství na body, kdy se všichni tři rozhodčí přiklonili na stranu české fighterky. 

Bohužel ani výhra nepřesvědčila Danu Whitea, aby mladé Češce nabídl smlouvu. "Je stále mladá a potřebuje více zkušeností," komentoval její výkon šéf UFC.

Bledá se tak stejně jako Matěj Peňáz, jenž jasně prohrál v prvním kole, do UFC nedostala. V nejprestižnější MMA organizaci tak stále figurují tři Češi – šampion Jiří Procházka, David Dvořák a Lucie Pudilová.

Takhle Tereza Bledá mluvila před odletem do USA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události