Hokej

Německý supertalent boháčem. Stützle se dohodl na pohádkové smlouvě

Německý supertalent boháčem. Stützle se dohodl na pohádkové smlouvě
Radující se Tim Stützle Zdroj: Profimedia.cz

Jeden z nejlepších mladých útočníků v NHL dostal nečekaně velkou smlouvu. Německý šikula Tim Stützle, kterému je teprve 20 let, se dohodl na nové osmileté smlouvě. Ročně bude průměrně brát nad 8 milionů dolarů (asi 205 milionů korun).

Smlouvy pro hráče NHL se v poslední době hodně zvedají a nyní to mohli fanoušci poznat i u kontraktu pro německého útočníka Tima Stützleho. Tomu je teprve 20 let a má za sebou pouhé dvě sezony. Přesto si přijde na smlouvu větší než má například David Pastrňák. 

Rodák z německého Viersenu dal v posledním ročníku 22 gólů, ke kterým přidal dalších 36 asistencí. Na mladého útočníka velmi dobrý počin. Osmiletá smlouva se ale kritizuje. V příštím ročníku bude sice pobírat nováčkovské minimum, ale pak bude brát nad 8 milionů dolarů (205 milionů korun).

Související obsah

"Uzavření dlouhodobé dohody s Timem představuje pro tuto organizaci další významný krok vpřed," řekl generální manažer Senators Pierre Dorion. "Tim je dynamický ofenzivní hráč, který využívá výjimečnou kombinaci rychlosti a dovedností, aby byl neustále rozdílovým hráčem. Z jasného důvodu se rychle stal oblíbencem fanoušků," dodal pro web Ottawy.

Stützle v posledním roce nasbíral 58 bodů, v nováčkovské sezoně se mu povedlo dát 12 branek, ke kterým přidal 17 asistencí v celkových 53 zápasech. V následující sezoně si zahraje po boku Girouxe, DeBrincata či Bradyho Tkachuka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události