Bláznivý zápas na Atléticu: V 90. minutě 0:0, nakonec padly tři góly

Atlético Madrid s Portem vstoupily do fotbalové Ligy mistrů opravdu bláznivým zápasem. Utkání, které dlouho vypadalo, že skončí bezbrankovou remízou, nabídlo v závěru červenou kartu po nahraném pádu a v nastaveném čase padly tři branky.

Utkání skupiny B mezi Atléticem a Portem dlouho vypadalo, že bude mít klidný průběh. Mnoho střel mezi tři tyče nemířilo, a když dal Koke v 50. minutě gól, radost byla zbytečná, jelikož video odhalilo, že střele do sítě předcházel ofsajd.

V 81. minutě chtěl zápas rozhodnout Mehdi Taremi z Porta svým pádem v pokutovém území, ale rozhodčí správně odhalil, že Íranec svůj pád nafilmoval. Taremi už jednu žlutou kartu měl, takže po druhé viděl i červenou a musel jít předčasně do sprch. V tu chvíli netušil, co všechno se ještě stane.

S vypršením základní hrací doby na tabuli stále svítilo skóre 0:0 a rozhodčí nařídil, že se bude hrát ještě dalších devět minut. Hned v první nastavené minutě dostal míč na hranici vápna domácí Mario Hermoso, napřáhl ke střele a po nešťastné teči bránícího hráče se radoval z gólu.

Sám Hermoso ale radost fanouškům Atlética po chvíli zkazil. O tři minuty později totiž ve vlastním vápně odpálil míč rukou a hosté dostali možnost kopat penaltu. Uribe ji střelou k tyči proměnil, takže to opět vypadalo, že oba týmy získají po jednom bodu.

​Jenže kvůli dvěma oslavám gólu a nevyužitému času mezi nařízením a zahráním penalty nechal sudí Marciniak hráčům ještě trochu času navíc, takže domácí zahráli rohový kop v čase 100:16. Axel Witsel hlavou na přední tyči prodloužil a Antoine Griezmann na zadní tyči hlavou rozhodl o výhře svého Atlética.

"Jsem tak šťastný. Jak jsem řekl, když jsem se vrátil, chtěl jsem do toho dát všechno. Pravda je, že jsem velmi šťastný, že hraji tady. Jediné, co chci, je hrát tady a udělat všechno pro klub a pro fanoušky," řekl autor vítězného gólu Griezmann po zápase.

Griezmannova manželka Erika Choperenaová se ihned po utkání pochlubila svými slzami štěstí. Na tenhle zápas ona, její manžel i všichni hráči a fanoušci Atlética jen tak nezapomenou.