Další sporty

Oštěpařská rekordmanka Špotáková končí kariéru. Dvakrát vyhrála olympiádu

Oštěpařská rekordmanka Špotáková končí kariéru. Dvakrát vyhrála olympiádu
Oštěpařka Barbora Špotáková Zdroj: profimedia.cz

Historicky nejúspěšnější česká oštěpařka a držitelka světového rekordu Barbora Špotáková ukončila kariéru. Dvojnásobná olympijská vítězka to oznámila v pátek na tiskové konferenci. 41letá atletka v posledním závodě získala bronz na mistrovství Evropy a nyní se bude věnovat především svým dvěma synům.

​Špotáková během své kariéry vyhrála vše, co mohla. Dvakrát ovládla olympijské hry (2008 a 2012), třikrát se stala mistryní světa, jednou vyhrála mistrovství Evropy a hned patnáctkrát ovládla národní šampionát. Navrch je také držitelkou současného světového rekordu. Do dálky 72 metrů a 28 centimetrů hodila v roce 2008, čímž se stala rekordmankou, a žádná žena od té doby nehodila svůj oštěp dál.

Nejlepší česká oštěpařka začínala jako sedmibojařka a v roce 2000 skončila na juniorském mistrovství světa čtvrtá, poté se ovšem vyprofilovala jako oštěpařka a začala sbírat jeden úspěch za druhým. Dvakrát přerušila kariéru z mateřských důvodů. Porodila syny Janka a Darka, které má se svým životním partnerem Lukášem Novotným.

Související obsah

Na srpnovém mistrovství Evropy Špotáková završila kariéru ziskem bronzové medaile, kterou si ovšem zapomněla:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události