Motorsport

Po týdnu pokračují závody tahačů. Čeká je záludná trať v Belgii

Po týdnu pokračují závody tahačů. Čeká je záludná trať v Belgii
Adam Lacko (číslo 55) Zdroj: Buggyra racing

Minulý týden se jely závody tahačů v Mostě, nyní se celý kolotoč mistrovství Evropy přesouvá do belgického Zolderu, kde se dříve jezdila i formule 1. Čtyři závody během dvou dnů můžete sledovat živě na Voyo, nova.cz a zde v článku.

Hodně náročné týdny mají piloti tahačů, kteří během pěti týdnu absolvují čtyři závodní víkendy. Po závodech v Mostě se přesunuli do belgického Zolderu, který je klasickou zastávkou evropského šampionátu. Jedná se o velice záludnou trať, na které se špatně předjíždí a na startovní rovince se často bourá. "Zolder je pro nás každý rok velká výzva. Je to specifický okruh, kde se hodně špatně předjíždí. Proto musíme zapracovat na kvalifikaci, kde máme co zlepšovat," říká šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda.

V Mostě se dařilo Adamu Lackovi, jenž díky dvěma druhým místům stáhl náskok na průběžně třetího Sashu Lenze. A na Zolder má navíc skvělé vzpomínky. Loni v Belgii opanoval druhou pohárovou jízdu. "Dvě druhá místa v Mostě byly super výsledek, na který chci teď o víkendu navázat. Zolder je rychlý, technický a nebezpečný, proto ho mám moc rád. Bude to hodně o brzdách a akceleraci, v obou případech se jedná o moje oblíbené disciplíny. Pro konečný výsledek bude důležitý dobrý start do závodu," je si vědom Lacko.

Související obsah

​Daří se i jeho o 16 let mladšímu týmovému kolegovi Téo Calvetovi, který je na vítězné vlně. Jeho hlavním cílem je Promoter's Cup, kde naposledy dvakrát zvítězil a vrátil se tak do průběžného vedení. "Cíl je jasný, navýšit náskok na Jamieho Andersona v Promoter's Cupu. Udělám pro to vše, co bude v mých silách. To znamená hlavně dobře zajet hlavní závody, kde je k mání více bodů. Snad se vyhnu strkanicím a následnému poničení tahače. Kvůli tomu jsem letos přišel už o dost bodů. Chci dovézt svoji Buggyru do cíle celou a bez defektu," dodal francouzský závodník.

Harmonogram závodního víkendu:

Sobota 10.9.2022:

14:00 – 15:00 FIA ETRC Závod 1 (12 kol)
16:25 – 17:25 FIA ETRC Závod 2 (12 kol)

Neděle 11.9.2022:

13:35 – 14:35 FIA ETRC Závod 3 (12 kol)
16:10 – 17:10 FIA ETRC Závod 4 (12 kol)

Adam Lacko skončil v Mostě dvakrát druhý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události