Motorsport

König už vyléčil zlomenou nohu. Ve Francii si chce dojet pro první body

König už vyléčil zlomenou nohu. Ve Francii si chce dojet pro první body
Český jezdec Oliver König Zdroj: Se svolením Orelac Racing

Český superbikový jezdec Oliver König si dal kvůli zlomené noze měsíc pauzu, ale vše už je v pořádku. Nyní se chystá na závody ve francouzském Magny-Cours, kde si chce konečně dojet pro první body.

Závody v Mostě ho hodně bolely, jelikož je dojel se zlomenou nohou. Po delší pauze už je ale opět v pořádku a plný sil se chystá na druhou polovinu sezony. Po dvou šestnáctých místech ze závodů v České republice se nyní chce nyní ukořistit body. A to po trojnásobné zlomenině kůstky v nártu. "Myslel jsem si zpočátku, že to bude prkotina, ale když jsem se vzbudil v pondělí po závodech, tak jsem fakt nemohl chodit," popsal König.

Léčbu tak začal řešit s lékařem. "Ten mi řekl, že se mohla dát noha do sádry. Podle něho byla kost celkem rozštípaná, šlo o tříštivou zlomeninu," pokračoval nováček mezi superbikovými závodníky. Nohu už začal zatěžovat, i díky kryosauně, minulý týden na testech v Barceloně, kde za dva dny najezdil 112 kol.

Související obsah

​"Cítil jsem se dobře, jen jsme museli trochu uříznout na motorce stupačku, abych nestál na té hlavičce, ale uprostřed. Jak jsem totiž vyjel, tak jsem se nemohl pořádně zatlačit na špičku přes bolest. Pak to ale šlo," pokračoval König, který si v letošní sezoně přivodil už třetí zlomeninu. Kvůli zdravotním problémům bude možná španělský tým Orelac Racing upravovat motorku ještě ve Francii.

"Uvidíme, až si na ní sednu a zatížím špičku nohy. Byl jsem na flattracku, po čtyřech a třech jízdách to začalo bolet, ale pak to bylo dobré," doplnil český závodník. "Rád bych už získal svůj první bod v šampionátu a hlavně si ho vybojoval po dobrém souboji s konkurencí. Ta je v letošní sezoně extrémně velká," dodal na závěr König.

Závody ve francouzském Magny-Cours jsou na programu už v sobotu a v neděli a sledovat je budete moci živě na Nova Sport.

König odjel závody v Mostě s trojnásobnou zlomeninou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události