MMA

Změny na poslední chvíli. UFC přeskupilo hlavní kartu, nového soupeře má i Diaz

Změny na poslední chvíli. UFC přeskupilo hlavní kartu, nového soupeře má i Diaz
Nate Diaz před svým posledním zápasem v UFC Zdroj: Profimedia.cz

To, co se v zápasovém týdnu UFC 279 děje, by snad nevymysleli ani v Hollywoodu. Poslední zápas v nejprestižnější organizaci MMA má před sebou nejspíše legendární Nate Diaz, který se měl utkat s Chamzatem Čimajevem. Ten ale brutálně netrefil váhu, a tak se utká s Tonym Fergusonem, což je zápas, který si fanoušci smíšených bojových umění přáli vidět.

Během posledního týdne se toho v UFC stalo opravdu hodně. Lidé se těšili na zápas mezi Diazem a Čimajevem, ale v polovině týdne první jmenovaný zaskočil, že zápas s čečenským bojovníkem vlastně nechce. Že se ho nikdo vůbec neptal. 

Následně ve čtvrtek došlo k zákulisní rvačce mezi týmem Chamzata Čimajeva a Kevina Hollanda, což vedlo nakonec ke zrušení předzápasové tiskové konference. To ale pro Danu Whitea a jeho organizaci nebylo zdaleka všechno. To nejhlavnější mělo teprve přijít. 

Vždycky sebevědomý Chamzat Čimajev přišel během pátku k váze, kde navážil o téměř čtyři kila více. To je něco, co se jen tak v profesionálním sportu nevidí. Borec, který aktuálně sídlí ve Švédsku, ukázal následně prostředníček směrem k divákům a široké veřejnosti. 

Související obsah

Příznivci UFC se téměř sborově do "vlka" pustili. Nate Diaz následně deklaroval, že se proti Čimajevovi nepostaví a chce Tonyho Fergusona. Organizace mu nakonec vyšla vstříc a víkendový galavečer má hlavní zápas. Čimajeva zase čeká zápas s Hollandem, jejichž týmy se před tiskovou konferencí v zákulisí popraly.

"Nate Diaz a Tony Ferguson. Fanoušci chtěli vidět tento zápas," řekl šéf UFC Dana White. "Budeme toho svědky nyní, a to v době, než Nate opustí UFC. Nemohlo to dopadnout lépe," dodal boss UFC.

Podívejte se na prohlášení Dany Whitea, který se rozhodl ukončit tiskovou konferenci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události