MMA

Čimajev překročil váhu o více než tři kila, následně ukázal prostředníček

Čimajev překročil váhu o více než tři kila, následně ukázal prostředníček
Chamzat Čimajev Zdroj: Profimedia

Na UFC 279 nejspíš vůbec nedojde na hlavní zápas mezi Chamzatem Čimajevem a Natem Diazem. Švédský bojovník totiž nenavážil a povolenou váhu překročil asi o 3,5 kilogramu. Diaz po této události nechce se samurajem čečenského původu nyní zápasit.

Vše začalo už ve čtvrtek při tiskové konferenci, kdy se strhla hromadná bitka na oficiální tiskové konferenci, do které se zapojil Čimajev, Diaz, Holland a jejich týmy. Dana White následně tiskovku zrušil.

Další kontroverzní moment přišel při pátečním vážení. Už předtím se mluvilo o tom, že má Čimajev hodně přes limit. Když vlezl na váhu, zjistilo se, že má o 3,5 kilogramu více než by měl mít. Začalo se tak mluvit o tom, zda má Čimajev zdravotní problémy nebo se na shazování prostě vykašlal. Celou situaci ruský rodák "vyšperkoval" zvednutým prostředníčkem.

Související obsah

​Celá situace navíc může být fatální následky a k hlavnímu zápasu večera nemusí vůbec dojít. Podle několika různých zahraničních zdrojů Diazův tým tvrdí, že se Čimajev na shazování vykašlal a jde tak o podvod. Diaz tak chce ze zápasu vycouvat a nyní údajně požaduje souboj s Tonym Fergusenem.

Je tak dost pravděpodobné, že poslední soupeř Diaze v UFC bude úplně někdo jiný a že karta dozná velká spousty změn. O všem bude jasno během soboty.

Promotér UFC Dana White musel kvůli rvačce zrušit tiskovku k zápasu Čimajev vs. Diaz:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události