Další sporty

"God Save the King". Po smrti Alžběty II. ve sportu poprvé zazněla "nová" hymna

"God Save the King". Po smrti Alžběty II. ve sportu poprvé zazněla "nová" hymna
Kriketový zápas mezi Anglií a Jihoafrickou republikou | Zdroj: Profimedia.cz

Velká Británie i celý svět se stále vzpamatovává ze smrti královny Alžběty II., která zesnula tento čtvrtek ve věku 96 let. Jejím nástupcem se stal princ Charles, jenž usedl na trůn jako Karel III. A protože mají ostrované místo královny krále, došlo i ke změně hymny, a to na "God Save the King". Upravená verze poprvé zazněla ve sportu během kriketového zápasu mezi Anglií a Jihoafrickou republikou. Nechyběla ani minuta ticha.

Na londýnském hřišti The Oval to bylo v sobotu ráno hodně emotivní. Anglický kriketový tým naskočil do přípravného zápasu proti Jihoafrické republice a na začátku nechyběly ani dvě minuty ticha, které všichni přítomní drželi jako vzpomínku na nedávno zesnulou britskou královnu Alžbětu II. 

Navíc zazněla i upravená verze státní hymny. A to zcela poprvé ve sportovním prostředí. Po smrti dlouholeté vládkyně totiž nastoupil na trůn její syn princ Charles, a tak musel být změněn text z "God Save the Queen", tedy Bůh ochraňuj královnu, na "God Save the King", což znamená Bůh ochraňuj krále. 

Související obsah

"Bylo to smutných pár dní nejen pro nás, ale i pro celý národ a také pro svět," řekl kapitán Anglie Ben Stokes podle listu The Mirror. Ten stejně jako zbytek týmu i hráči soupeře oblékl černou pásku. ​"Je skvělé stát tady s vědomím, že budeme hrát nejen pro nás, ale i na památku královny, je to pro nás velmi speciální příležitost," uzavřel. 

Zemřelé Alžbětě II. vzdali hold v různých sportech:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události