Tenis

Ženskému tenisu vládne Šwiateková. Zvládla finále a má třetí grandslam

Ženskému tenisu vládne Šwiateková. Zvládla finále a má třetí grandslam
Vítězka US Open pro rok 2022 Iga Šwiateková | Zdroj: Profimedia.cz

Iga Šwiateková potvrdila svou dominanci v roce 2022. Na US Open rodačka z Varšavy porazila všechny soupeřky a získala v jednadvaceti letech již třetí grandslamový titul, ve finále turnajů velké čtyřky ještě nikdy nepadla.

Sympatická světová jednička měla v letošním roce dokonce sérii 37 výher v řadě, která skončila až na Wimbledonu. Přesto se letos raduje ze zisku dvou grandslamů na French Open a US Open. V její sbírce chybí pouze Australian Open a slavný Wimbledon. 

Když už polská tenistka postoupí na grandslamu do finále, tak se zatím pokaždé raduje. Naposledy to odnesla Ons Džabúrová, která prohrála druhé grandslamové finále v řadě. Šwiateková se zároveň stala druhou hráčkou v open éře, které se povedlo vyhrát své první tři grandslamová finále. Tento rekord držela Lindsay Davenportová. 

Tuniskou tenistku světová jednička zdolala ve dvou setech a hotovo bylo po necelých dvou hodinách. První set ovládla v poměru 6:2 a na hřišti naprosto dominovala. Džabúrová se sice v druhé sadě zlepšila a držela se, ale v tiebreaku zahrála míček mimo hřiště a bylo hotovo.

"Jsem na sebe pyšná, protože to nebyl snadný zápas. I když jsem na začátku dominovala, tak jsem věděla, že to bude těsné a že Ons využije každou chybu, kterou udělám," řekla Šwiateková.

"Nemám ji teď moc ráda," zavtipkovala po zápase Ons Džabúrová, která se v pondělí stane novou světovou dvojkou. "Abych byla upřímná, tak ničeho nelituji. Udělala jsem totiž vše, co jsem mohla," byla na sebe pyšná tuniská tenistka.

Související obsah

Na pozápasové tiskové konferenci pak polskou tenistku překvapil direktoriát turnaje, který jí dal do titulu pro vítěze US Open tiramisu. Šwiateková byla překvapená a všem sympatická světová jednička děkovala. 

Takto se loučila s Torontem druhá nejúspěšnější tenistka Serena Williamsová:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události