Real s Mallorcou prohrával, nakonec rozjel střelecký koncert a zápas otočil

Fotbalisté madridského Realu otočili v duelu 5. kola španělské LaLigy duel s Mallorcou a zapsali do tabulky pravdy další tři body. Od 35. minuty přitom po zásahu Muriqiho prohrávali 0:1, pak se však trefili Valverde, Vinícius Junior, Rodrygo a Rüdiger a Bílý balet se doma radoval z triumfu 4:1.

I když Real platil za jasného favorita, byli to k velkému překvapení domácích fanoušků hráči Mallorcy, kteří otevřeli skóre. Na hranici malého vápna se v závaru před brankou Bílého baletu opřel do balónu Vedat Muriqi a povedenou hlavičkou rozvlnil síť domácí klece.

Madridští však ještě v závěru prvního poločasu srovnali krok. A to díky oku lahodící sóloakci Federica Valverdeho, který získal balón na polovině hřiště, prokličkoval kolem obránců soupeře a z hranice šestnáctky zacílil do levého horního růžku Rajkovičovy svatyně.

V 55. minutě dostal skvělou přihrávku za obranu Vinícius Junior, jenž ještě posunul míč na bránu. Tam ho však nikdo nedokázal zasáhnout. Domácí se prosadili až v 72. minutě, kdy Rodrygo v rychlé akci nabil Viníciusovi, a ten balón nekompromisně napálil do branky.

​Krátce před koncem ještě vylepšil výsledek Rodrygo, který si poradil se třemi hráči soupeře, dalšího obešel díky parádní zasekávačce a nakonec vyslal na branku Mallorcy nechytatelnou bombu, na niž byl Rajkovič krátký. V nastavení zpečetil triumf Realu ještě Rüdiger a Real zvítězili 4:1.

Výsledky nedělních zápasů 5. kola LaLigy:

Real Madrid – RCD Mallorca 4:1 (1:1)
Branky: 45+3. Valverde, 72. Vinícius Júnior, 89. Rodrygo, 90+3. Rüdiger – 35. Muriqi

Elche CF – Athletic Bilbao 1:4 (0:4)

Branky: 59. Ponce – 9. Fernández (vla.), 14. Sancet (pen.), 22. N. Williams, 44. Berenguer

Getafe CF – Real Sociedad San Sebastian 2:1 (1:0)
Branky: 45+5. Ünal, 48. Aleñá – 51. Méndez

Real Betis – Villarreal CF 1:0 (0:0)
Branky: 61. Rodri