Motorsport

Naštvaný Leclerc: Bylo to frustrující. Na Verstappena bučeli nespokojení tifosi

Naštvaný Leclerc: Bylo to frustrující. Na Verstappena bučeli nespokojení tifosi
Závodník F1 Charles Leclerc Zdroj: Profimedia.cz

Závodník formule 1 Charles Leclerc byl ze druhého místa ve Velké ceně Itálie hodně zklamaný. Na okruhu, který je domovem jeho stáje Ferrari, totiž chtěl triumfovat. Grand Prix v Monze měl navíc dobře rozjetou, odstartoval z pole position a hlídal si vedení. Po jedné ze zastávek v boxech ale klesl na druhou příčku, a když v závěru vyjel na trať safety car, nezbyl monackému jezdci prostor na to, aby zaútočil na prvního Verstappena, jenž ho v čele vystřídal. Na vítězného Nizozemce pak fanoušci pískali.

Nedělní Velká cena Itálie byla v mnoha ohledech zajímavá. Řada jezdců včetně Maxe Verstappena odstartovala kvůli výměně technických komponent a penalizacím do závodu z jiných míst, než jaká vyjela v kvalifikaci. Nizozemec Nyck de Vries zažil závodní debut ve formuli 1 a závěr Grand Prix ovlivnily potíže s odklizením monopostu Daniela Ricciarda, jemuž vypověděl službu motor. 

Na okruhu totiž byly vyvěšeny žluté vlajky a na trať vyjel safety car, jenž kroužil před vozy až do konce závodu. Charles Leclerc, který vybojoval pole position a dlouho se držel na prvním místě, ale později klesl na druhou příčku za Maxe Verstappena a právě kvůli safety caru už nemohl zkusit na Nizozemce zaútočit. 

Proto byl monacký jezdec po dojezdu do cíle hodně mrzutý. Skoro nepromluvil ani se svým týmem, který mu připravil plán pitstopů a možná ho tak částečně připravil o triumf. Zatímco Verstappen byl v boxech jen dvakrát, Leclerc jel k mechanikům třikrát, a to ho stálo cenné vteřiny. 

"Konec byl frustrující, přál bych si, abychom si mohli ještě trochu zazávodit," uvedl závodník stáje Ferrari podle Eurosportu. "Bohužel jsme byli druzí kvůli tomu, co se stalo předtím," doplnil.

Související obsah

​Štvalo ho hlavně to, že nedokázal vyhrát před tifosi, skalními fanoušky, kterých byly na domácí trati tisíce. "Je to škoda, ale dal jsem do toho všechno. Přál bych si, abych mohl před úžasnými tifosi vyhrát, ale prostě se mi to nepodařilo," nechal se slyšet. Sami fanoušci dali své rozhořčení důrazně najevo. Vítěze Maxe Verstappena totiž pořádně vypískali.

Charles Leclerc na jaře zničil historickou formuli Nikiho Laudy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události