Další sporty

Fenomén Satoranský! Český rozehrávač stanovil nový rekord mistrovství Evropy

Fenomén Satoranský! Český rozehrávač stanovil nový rekord mistrovství Evropy
Tomáš Satoranský | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Čeští basketbalisté na letošním EuroBasketu už dohráli, když v osmifinále podlehli favorizovanému Řecku 88:94. I tak se ale nesmazatelně zapsali do historie, konkrétně Tomáš Satoranský. Ten si v zápase připsal 17 asistencí, což je nejvyšší počet v historii mistrovství Evropy.

Jde o hodně unikátní počin. Český rozehrávač Tomáš Satoranský zaznamenal v osmifinálovém duelu s Řeckem neuvěřitelných 17 asistencí, čímž stanovil nový rekord mistrovství Evropy. FIBA tyto statistiky počítá od roku 1995. Předchozí rekord byl 15, který taktéž držel Satoranský.

Třicetiletý pražský rodák zapsal dokonce víc asistencí než celé Řecko, které jich mělo v zápase s Českem 16. Výběr Ronena Ginzburga jich zaznamenal 32, ale ani to nestačilo na soupeře z Balkánu.

Související obsah

​Češi ale byli hodně blízko velké senzaci. Po třech čtvrtinách dokonce vedli o čtyři body, jenže poslední desetiminutovku Řecko vyhrálo o deset bodů 31:21. Mezi nejlepší osmičku tak proklouzlo po výsledku 94:88. Hlavním tahounem byl opět Giannis Antetokounmpo, který zaznamenal double-double za 27 bodů a 10 asistencí.

Tomáš Satoranský bude v příštím roce oblékat dres Barcelony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události