MMA

Zemřel bojovník s 11 zápasy v UFC. O rakovině řekl jen nejbližším

Zemřel bojovník s 11 zápasy v UFC. O rakovině řekl jen nejbližším
Elias Theodorou Zdroj: Profimedia

V neděli večer se svět MMA dozvěděl velmi smutnou zprávu. Zemřel kanadský fighter s řeckými kořeny Elias Theodorou, který pět let působil v UFC. Ve 34 letech podlehl rakovině jater, o které věděli jen jeho nejbližší.

Zápasník s přezdívkou The Spartan za svůj život stihl 22 profesionálních zápasů (19-3), z čehož rovnou polovinu absolvoval v nejprestižnější organizaci UFC. Tam bojoval například s Thiagem Santosem či Derekem Brunsonem a celkovou bilanci v UFC měl 8-3.

Poslední boj v kleci absolvoval v prosinci 2021 v organizaci CCC, kde na body porazil Bryana Bakera. Nejdůležitější boj v životě ale prohrál, když 11. září podlehl rakovině jater. 

"Bohužel, zástupce Eliase Theodoroua potvrdil předchozí zprávy, že Elias zemřel ve věku 34 let," informoval na twitteru Aaron Bronsteter, MMA expert televize TSN.

"Theodorou v soukromí bojoval se čtvrtou fází rakoviny jater a o své diagnóze řekl jen vybrané skupině lidí," dodal Bronsteter.

Související obsah

​The Spartan se proslavil mimo jiné tím, že se stal prvním profesionálním sportovcem v Severní Americe, který dostal lékařskou výjimku na užívání marihuany.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události