Fotbal

Divočina v 1.B třídě. Sudím po zápase vyhrožovali smrtí, došlo i k napadení

Divočina v 1.B třídě. Sudím po zápase vyhrožovali smrtí, došlo i k napadení
Fotbalový míč v bráně - ilustrační fotografie Zdroj: profimedia.cz

Zápas pražské 1.B třídy mezi Jižním Městem Chodov a Klánovicemi nabídl pořádnou divočinu. Podle oficiálního zápisu o utkání byli totiž rozhodčí a delegát napadeni domácími pořadateli a došlo i na výhružky smrtí.

Samotný zápas byl už po prvním poločase rozhodnutý, jelikož Klánovice dokázaly dát šest gólů a vedly 6:1. Ve druhé půli se pak atmosféra po několik sporných výrocích vyhrotila a domácí Chodov navíc pořádné rozčílila červená karta pro Lukáše Hlinku v 55. minutě. 

Situace vyeskalovala po samotném konci duelu, o čemž také referuje zápis rozhodčího. "Při odchodu rozhodčích z hrací plochy byli rozhodčí hrubě uráženi diváky a jeden z diváků se těsně před vstupem do šatny pokusil vstoupit do cesty rozhodčím a hrubě je při tom urážel: 'Ty k*iple, jak si to pískal?' Po upozornění delegáta fotbalové asociace (DFA), ať odstoupí od rozhodčích, začal křičet směrem k delegátovi: 'Ty nevíš, kdo já jsem?' Několikrát to zopakoval a na dotaz delegáta, kdo tedy je, odvětil: 'Já jsem předseda'. Následně před dveřmi kabiny byl delegát fyzicky napaden spolukřičícím divákem, který stál u „předsedy“ a násilně byl vtlačen do kabiny rozhodčích a za ním byly zabouchnuty dveře. Vzhledem k tomu, že pořadatelská služba byla zcela nefunkční a vůbec nebyla přítomna tomuto incidentu, rozhodčí a delegáta chránil náhodně přítomný kolega rozhodčí Císař," píše sudí Matyáš Hanzlík v zápise o utkání. 

Rozhodčí se následně zamkli v šatně, kde na ně začal klepat předseda klubu Miroslav Holinka, jemuž vadilo, že je v kabině pro rozhodčí cizí osoba, která by měla kabinu opustit. Míněnou osobou byl zmínění sudí Císař, jenž podle zápisu pomáhal chránit ostatní rozhodčí a delegáta. 

Související obsah

​Při odchodu z kabiny pak podle rozhodčího utkání Matyáše Hanzlíka došlo k dalším urážkám, následně pak bylo sudím sděleno, že mají opustit stadion jiným východem. "Následně nám bylo hlavním pořadatelem sděleno, že je bližší branka uzavřena a že musíme jít brankou na druhé straně. Cesta k této brance vedla kolem kabin a místní kantýny. Zde nás čekala „ulička“ místních diváků i hráčů. Nejprve mě jeden z diváků kopl do nohy, což jsem ustál, ale když jsem se otočil, dostal jsem nečekaně pěstí do nosu. V téže ruce měl tento, již zřejmě podnapilý divák skleněný půllitr, kterým mě chtěl původně zasáhnout. Následně mě polil pivem. Jeden z diváků měl v ruce nůž a výhrůžně s ním manipuloval a koukal se přitom na rozhodčí. Aktéři tohoto incidentu na mě řvali, že mě zabijí, že ví, kde bydlím a podobně," zmiňuje dále v oficiálním zápise arbitr Hanzlík. Hlavní pořadatel pak rozhodčí vyprovázel z areálu se slovy: "Mazejte odsud, nebo vás tady fakt zabijou, oni jsou toho schopný." Po opuštění stadionu si označení hlavního pořadatele sundal a začal útočit na delegáta: "Kolik tu máš brejlí, tady už na tebe můžu! Teď už ti můžu udělat cokoliv, když jsme mimo areál hřiště," stojí dále v zápise o utkání mezi Jižním Městem Chodov a Klánovicemi.

"Když jsme se dostali k našim autům, všimli jsme si, že hlavní branka byla celou dobu normálně otevřená a šlo jen o jakousi past od hlavního pořadatele. Ten to poté ještě potvrdil, když ironicky pronesl: 'Jo, hele, ona byla odemčená.' Celý tento lynč si natáčelo zhruba pět diváků, což dle mého názoru potvrzuje, že tento incident byl plánovaný," dodává v zápise hlavní rozhodčí Matyáš Hanzlík.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události